Haber Detayı
15 Nisan 2021 - Perşembe 16:04
 
Mustafapaşa Köyündeki Hırsızlık Olayı Aydınlatıldı
Ürgüp İlçesi Mustafapaşa Köyünde iki ayrı tarihte evden ve inşaattan hırsızlık olaylarının meydana geldiği Ürgüp İlçe Jandarma Komutanlığına yapılan ihbarla öğrenildi.
ASAYİŞ Haberi
Mustafapaşa Köyündeki Hırsızlık Olayı Aydınlatıldı

 

Nevşehir İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde bulunan Ürgüp İlçesi Mustafapaşa Köyünde iki ayrı tarihte evden ve inşaattan hırsızlık olaylarının meydana geldiği Ürgüp İlçe Jandarma Komutanlığına yapılan ihbarla öğrenilmiştir.

 

Nevşehir İl Jandarma Komutanlığı; JASAT (Jandarma Suç Araştırma Timi), KOM Şb.Md.lüğü, ile Merkez ve Ürgüp İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince yapılan istihbari çalışma ve ayrıntılı inceleme sonucunda hırsızlık olayını M.Ç.M., R.M. ve R.Ç.M. isimli şahısların gerçekleştirdiği tespit edilmiştir. Şüpheli üç şahıs Ürgüp İlçesinde saklanmış oldukları evde yakalanarak gözaltına alınmıştır. Şahısların çaldıkları malzemeleri O.G. isimli şahsa para ve uyuşturucu madde karşılığında sattıkları tespit edilmesi üzerine, O.G isimli şahsın ikamet adresinde ve T.G. isimli şahıs ile beraber kullandıkları besi çiftliğinde arama faaliyeti icra edilmiştir.

 

Besi çiftliğinde yapılan aramada; 1269 gr Kubar Esrar, 11 gr Metamfetamin, 6 gr Sentetik Kannabinoid (Bonzai), 6 gr Toz Esrar, 2 adet Sentetik Hap (Extacy), 1 adet Hassas Terazi, 1 adet Tabanca, 5 adet Av Tüfeği, 2 adet Pala (Bıçak) ve 52 kalem hırsızlık malzemesi ele geçirilmiştir.

 

Şüphelilerden T.G. çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Nevşehir E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna teslim edilmiştir. 

 

Nevşehir İl Jandarma Komutanlığı halkımızın huzur ve güveni için çalışmalarına aralıksız devam etmektedir.

 

Kaynak: (ÜHA) - Ürgüp Haber Ajansı Editör: Şerif Taşar
Etiketler: Mustafapaşa, Köyündeki, Hırsızlık, Olayı, Aydınlatıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı