Haber Detayı
18 Mayıs 2016 - Çarşamba 16:44
 
İlk İz Kapadokya Anaokulu 19 Mayıs'ı Heyecanla Kutladı
GÜNCEL Haberi
İlk İz Kapadokya Anaokulu 19 Mayıs'ı Heyecanla Kutladı

Emekli öğretmenlerimizden Özgül Aydemir'in işletmeci olarak Kavaklıönü Mahallesine açtığı İlk İz Kapadokya Anaokulu Kreş ve Gündüz Bakım Evinde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Türk Gençliğine armağanı olan Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı anlamlı bir şekilde  kutlandı.

 

İlk İz Kapadokya Anaokulu Kreş ve Gündüz Bakım Evinden yapılan açıklamada; ''Gazi Mustafa Kemal Atɑtürk’ün 19 Mayıs 1919’dɑ Samsun’dɑn bɑşlattığı bağımsızlık hareketi milletimizin azim ve kararlılığı ile birleşerek, tüm yurttɑ dalga dalga yayılmış ve Milli Mücadele sonucunda zaferle sonuçlanmıştır. Verilen çetin mücadele sonucunda, kurulan Türkiye Cumhuriyeti Atatürk tarafından ilke edinilmiş pekiştirilmiş ve Türk gençliğine armağan edilmiştir. Türk milleti olarak bu emanete sahip çıkmak hepimizin en ulvi görevidir. 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun.'' denildi.

 

Anaokulu öğrencileri için beyaz bir kumaş üzerine Mustafa Kemal Atatürk'ün boş portresi çizildi. Her öğrencinin eli siyah boya ile boyanıp çizilen portre üzerine el izleri basıldı. El izlerinin tamamlanmasının ardından Atatürk portresi yaşatılarak canlandırılmış olundu.

 

Deneyimli personelleri ile İlk İz Kapadokya Anaokulu Kreş ve Gündüz Bakım Evi öğrencilere temel eğitimlerinin yanı sıra animasyon, yabancı dil ve dans eğitimleri de veriliyor. 12 ay boyunca kesintisiz hizmet veren İlk İz Kreş ve Gündüz Bakım Evi özellikle çalışan aileler için büyük kolaylık sağlıyor. 

 

Bizde Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutluyor bu vesile ile geleceğimiz olan çocuklarımıza heyecan ve mutluluk yaşattıkları için Özel İlk İz Kapadokya Anaokulu Kreş ve Gündüz Bakım Evi yönetici ve çalışanlarına teşekkür ediyoruz.

 

''Ey Türk Gençliği! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.'' Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: (ÜHA) - Ürgüp Haber Ajansı Editör: Rıdvan Yeşil
Etiketler: İlk, İz, Kapadokya, Anaokulu, 19, Mayıs'ı, Heyecanla, Kutladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı