Haber Detayı
19 Nisan 2021 - Pazartesi 17:15
 
Arazi Sulaması Beyan Son Günü 30 Nisan 2021 Cuma
Ürgüp Ziraat Odası Başkanlığı arazi sulama beyanları hakkında T.C. Ayhanlar Sulama Birliğinin duyurusunu paylaştı.
GÜNCEL Haberi
Arazi Sulaması Beyan Son Günü 30 Nisan 2021 Cuma

Ürgüp Ziraat Odası Başkanlığı arazi sulama beyanları hakkında T.C. Ayhanlar Sulama Birliğinin duyurusunu paylaştı. Mağduriyet yaşanmaması için belirlenen tarihler öncesinde üreticilerin Sulama Birliği ile irtibata geçerek ekim dikim yapılacak alanın güncel olarak beyan edilmesi gerektiğini hatırlattı.

 

T.C. AYHANLAR SULAMA BİRLİĞİ BAŞKANLIĞI

İLAN

1. Her yıl en geç 30 Nisan tarihine kadar sulama beyannameleri verilmiş olmalıdır. Bu tarihten sonra beyannameler askıda kalacak, askı süresince yani sulama sezonu başlamadan önce beyannamedeki değişiklikler yazılı olarak bildirilmelidir. Aksi halde kesinleşen tahakkuklar değiştirilememektedir.

2. Beyanname verirken mutlaka mal sahibi tapu fotokopisi, kiracı ise kira sözleşmesi ve kimlik fotokopileri de getirmek zorundadırlar.

3. Beyanname vermek su kullanıcısına su güvencesi verildiği anlamına gelmez. DSİ veya Birliğin Mücbir sebeplerle yapacağı kısıtlama, su kesintisine uymayı ve su dağıtım programına uymayı taahhüt eder. Oluşabilecek zarardan DSİ veya birlik sorumlu tutulamaz.

4. Beyanname verilmeyen veya eksik beyan verilen arazilere birlik su verip vermemekte serbesttir. Su verilmesi halinde iki katı ücret uygulanır. Kuyu ya da ırmaktan sulama yapanlarda beyanname vermek zorundadır.

5. Vadesi geçmiş sulama borcu bulunan su kullanıcıları beyanname vermiş olsa dahi su kullanım talepleri karşılanmaz.

6. Ayhanlar Barajında yeterli su rezervi olmaması sebebiyle Şeker Pancarına verilemeyecektir.

7. Ödemeler 3 taksitte yapılacaktır. Birinci taksit 30 Haziran 2021, ikinci Taksit 31 Temmuz 2021, üçüncü taksit 31 Ağustos 2021 tarihleri arasında yapılacaktır.

Sulayıcıların dikkatine önemle duyurulur. 02.03.2021

Adres: Kasaplar Çarşısı Üst Katı / Ürgüp

Kaynak: (ÜHA) - Ürgüp Haber Ajansı Editör: Şerif Taşar
Etiketler: Arazi, Sulaması, Beyan, Son, Günü, 30, Nisan, 2021, Cuma,
Yorumlar
Haber Yazılımı