Haber Detayı
23 Ekim 2017 - Pazartesi 11:41
 
Vadide Bulunan Cüzdan Sahibine Ulaştırılmak Üzere Konsolosa Teslim Edildi
ÖZEL HABER Haberi
Vadide Bulunan Cüzdan Sahibine Ulaştırılmak Üzere Konsolosa Teslim Edildi

Alınan bilgiye göre,  olay geçtiğimiz aylarda Nevşehir’in Göreme ilçesinde meydana geldi.  Sivas’tan Kapadokya Bölgesini ziyaret etmek için gelen Abdullah Özbey isimli vatandaş Göreme’de vadi gezisi yaptığı esnada içerisinde yüklü miktarda para bulunan bir cüzdan buldu.

 

Özbey içerisinde Türk Lirası karşılığı yaklaşık 12 Bin lira para, kimlik kartları ve çok sayıda kredi kartı bulunan cüzdanı Ürgüp  İlçe Emniyet Müdürlüğüne götürdü.

 

Ekipler, durumu cüzdanın sahibine bildirmek için çalışma yaptılar. Fakat cüzdan sahibi Kapadokya’dan ayrıldığı için cüzdan Ürgüp İlçe Emniyet Müdürlüğünde emanet birimine alındı.  Bulunan Cüzdan için çalışma başlatan Ürgüp İlçe Emniyet Müdürlüğü cüzdan sahibinin İtalyan bir turist olduğu bilgisine ulaştı. Durumu  Nevşehir’in Ürgüp ilçesinde bulunan İtalya Fahri Konsolosu Veli Törene bildiren Emniyet Müdürlüğü ekipleri gerekli çalışmaları yaptıktan sonra cüzdanı İtalyan vatandaşına ulaştırmak üzere İtalyan Fahri Konsolosu Veli Törene tutanak karşılığında teslim ettiler.

 

Bulunan cüzdanın teslimi esnasında Ürgüp ilçe Emniyet Müdürü Baki Yılmaz ve İtalyan Fahri Konsolosu Veli Tören cüzdanı bularak Ürgüp İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerine teslim eden Abdullah Özbey’i telefonla arayarak Türk Milleti Adına yapmış olduğu bu güzel davranıştan dolayı teşekkür ettiler.

 

Burada açıklama yapan İtalya Fahri Konsolosu Veli Tören “ İtalya’yı temsil eden bir konsolos olarak ve bir turizmci olarak bu tür bir olayı yaşamamız bizim için istisnai bir değeri var. Hele hele turizm ortamında düşündüğümüz zaman bu Kapadokya’mız için Ülkemiz için çok sevindirici bir olay. İnsanlığın gerçek anlamda ölmediğine bir kere daha şahit olduk. Ve bize bu mutluluğu yaşatan vatandaşımıza da ayrıca teşekkür ediyorum. “ dedi.

 

 

 

Kaynak: (ÜHA) - Ürgüp Haber Ajansı Editör: Şerif Taşar
Etiketler: Vadide, Bulunan, Cüzdan, Sahibine, Ulaştırılmak, Üzere, Konsolosa, Teslim, Edildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı