Haber Detayı
25 Mart 2020 - Çarşamba 20:02
 
Ürgüp Vefa Sosyal Destek Grubu Görevde
ÜRGÜP Haberi
 Ürgüp Vefa Sosyal Destek Grubu Görevde

Ürgüp’te korona virüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkma yasağı getirilen 65 yaş ve üstü vatandaşların ihtiyaçlarını polis ekipleri ve vefa sosyal destek grubu ekipleri karşılıyor.


Çin'in Vuhan kentinden dünyaya yayılıp Türkiye'de etkili olan koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızları bulunanlara sokağa çıkma yasağı getirildi. Yasağın ardından 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlıkları bulunan vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması için Vefa Sosyal Destek Grubu oluşturuldu. Polis, jandarma, İmamlar, Belediye, STK ekiplerinden oluşturulan gruplar, vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamayı sürdürüyor.


Ürgüp Kaymakamı Mehmet Maraşlı başkanlığında toplanan yetkili kurumlar bir araya gelerek süreç hakkında ve 'Vefa Sosyal Destek Grubu' faaliyetleri konusunda değerlendirmelerde bulundular.


Ürgüp İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler ilçe merkezinde vatandaşın huzurunu sağlamak amacıyla asayiş, trafik gibi rutin görevlerini yerini getirirken, 'Vefa Sosyal Destek Grubu' doğrultusunda evden çıkamayan vatandaşların da alışverişlerini yapıyor.


Fatih Mahallesi'nde ikamet eden bir vatandaş 155 polis hattını arayıp, ihtiyaçları bulunduğunu bildirip, yardım istedi. Bunun üzerine harekete geçen Ürgüp ilçe Emniyet Müdürlüğü 'Vefa Sosyal Destek Grubu' Vatandaşın evine gidip siparişlerini not aldıktan sonra gittikleri markette alışveriş yaptı. Polis ekipleri daha sonra siparişini vatandaşın evine götürüp, teslim etti.


Vatandaşlar uygulamalardan çok memnun. “Yasak gereği sokağa çıkamıyoruz, sağolsun  155 ‘i aradık polislerimiz geldi eksiklerimizi öğrendiler markete, fırına gidip ihtiyaçlarımızı alıp geldiler. Polislerimizden, Devletimizden Allah razı olsun eksikliklerini, yokluklarını göstermesin” dedi.

 

Kaynak: (ÜHA) - Ürgüp Haber Ajansı Editör: Engin Değirmenci
Etiketler: , Ürgüp, Vefa, Sosyal, Destek, Grubu, Görevde,
Yorumlar
Haber Yazılımı