Haber Detayı
06 Şubat 2019 - Çarşamba 12:58
 
Ürgüp’te 'Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın' Eylemi Düzenlendi
İçişleri Bakanlığı, trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması ve yaya geçitlerinin kullanımını yaygınlaştırılması amacı ile “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganıyla bugün 81 ilde 12.00 13.30 saatleri arasında eylem yapıyor.
ÜRGÜP Haberi
Ürgüp’te 'Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın' Eylemi Düzenlendi

İçişleri Bakanı Süleyman SOYLU' nun başlattığı "öncelik hayatın" "öncelik yayanın" sloganıyla ülkemiz geneli eş zamanlı trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması kampanyası başlatıldı.

 

İçişleri Bakanlığı tarafından ''Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın'' sloganıyla başlatılan kampanyaya Ürgüp’ten destek geldi.

 

Bütün illerde eş zamanlı olarak yapılan eylem ile 2019 yılı Yaya Öncelikli Trafik yılı ilan edilerek, kampanya ve tanıtımlarla kamuoyuna duyurular yapıldı.

 

Yaya geçitlerinin kullanılmasının teşvik edilmesi ve sürücüler tarafından fark edilmesi, buralarda vatandaşların geçiş üstünlüğünün vurgulanması amacıyla Ürgüp’te düzenlenen etkinliğe Kaymakam Mehmet Maraşlı, Belediye Başkanı Fahri Yıldız, Jandarma Komutanı Yüzbaşı Levent Bal, Emniyet Müdürü Süleyman Eroğlu, Siyasi Partililer, AK Parti Adayı Mehmet Aktürk, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 

Kaymakam Maraşlı ve İlçe Protokolünün katılımıyla Cumhuriyet Meydanı yakınlarında bulunan yaya geçidi üzerinde ''Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın'' denetimi yapılarak sürücüler ve yayalara bilgiler verildi.

 

Ayrıca eylemin yapıldığı esnada yaya geçidine park eden 50 FP 610 plakalı bir otomobile önce cezai işlem yapıldı akabinde çekici yardımı ile çekilerek kapalı otoparka götürüldü.

 

 

 

 

Kaynak: (ÜHA) - Ürgüp Haber Ajansı Editör: Şerif Taşar
Etiketler: Ürgüp’te, 'Öncelik, Hayatın,, Öncelik, Yayanın', Eylemi, Düzenlendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı