Haber Detayı
29 Mayıs 2020 - Cuma 17:45
 
Ürgüp'te 74 gün aradan sonra Cuma namazı kılındı
Tüm Türkiye'de olduğu gibi Ürgüp ve Köylerinde 74 günlük hasret sona erdi. Vatandaş uzun bir aradan sonra Cuma namazı kılmanın mutluluğunu yaşadı.
GÜNCEL Haberi
Ürgüp'te 74 gün aradan sonra Cuma namazı kılındı

Ürgüp'te yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını tedbirleri kapsamında 16 Mart'ta cemaatle vakit ve cuma namazlarının kılınmasına ara verilen camiler, 74 gün sonra Cuma namazı ile birlikte cemaatle namaza yeniden açıldı. Vatandaşlarımız, Cuma namazları için belirlenen ve tespit edilen yerlere abdestli, maskeli, seccadeli bir şekilde gelerek, sosyal mesafe kurallarına uymak suretiyle cuma namazını kıldılar.

 

UYULMASI GEREKEN ASGARİ MESAFE ÖLÇÜSÜNDE

 

İlçe merkezlerinde Polis gözetiminde namaz kılınmasına izin verilen cami avuluları ve açık alanlarda vatandaşlar maskelerini takıp, sosyal mesafeye uyarak ibadet yaptı. Cami bahçelerinde daha önce çekilen çizgilerde seccadelerini seren vatandaşlar, namazlarını kıldıktan sonra mesafeli bir şekilde ayrıldı.

 

KÖYLERDE ve BELDEDE UYULMASI GEREKEN ASGARİ MESAFE İLE CUMA NAMAZI

 

Ürgüp ilçesine bağlı köylerde ve Ortahisar Kasabamızda Jandarma gözetiminde gerekli tedbirler alınarak Cuma namazı kılınacak alanlar hazırlandı. Cuma namazı kılmaya gelen bir vatandaşımız; “Pandemi sürecinden bu yana ülkemizde camilerin kapanması içimde büyük bir yara açmıştı. Çok şükür kötü günleri geride bıraktık. Cuma namazlarını kılmaya başladık, bahçelerde namaz kıldık. İnşallah yakın zamanda hayat tamamen normalleşir ve camilerde de kılarız" ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: (ÜHA) - Ürgüp Haber Ajansı Editör: Şerif Taşar
Etiketler: Ürgüp'te, 74, gün, aradan, sonra, Cuma, namazı, kılındı,
Yorumlar
Haber Yazılımı