Haber Detayı
29 Mart 2020 - Pazar 18:49
 
Ürgüp'te 65 Yaş Üstü Kaç Kişi Yaşıyor ?
Sizler için Ürgüp'te 65 yaş üzeri yaşayan vatandaşlarımızı hem yaş kategorisine göre hem de cinsiyete göre rakamlarını çıkardık. Detaylar haberimizde...
ÜRGÜP Haberi
Ürgüp'te 65 Yaş Üstü Kaç Kişi Yaşıyor ?

Korona Virüs önlemleri kapsamında içişleri bakanlığı kararı ile 65 yaş üstü vatandaşlar için sokağa çıkma yasağı getirilirken, belde ve köylerle birlikte yaklaşık 35 Bin 821 nüfuslu Ürgüp’te  65 yaş üstü nüfusun kaç kişi olduğu ise merak konusuydu.

 

Adrese Dayalı Nüfus kayıt sistemine göre 2019 yılı sonu itibarı ile belirlenen nüfus sayımına göre Ürgüp’te 65 yaş nüfus oranının 5 bin 462 kişi olduğu öğrenilirken, 65 yaş üstü tek yaşayan  kişi sayısının da 699 olduğu yetkili kurumlarca tespit edildi.

 

Ürgüp’te korona virüs önlemleri tüm kurumlar eli ile devam ederken, geçen hafta sonu 65 yaş üstü ve kronik hastalığı bulunan vatandaşlar için sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti. Sokağa çıkma yasağının ilk günlerinde toplumda kurala uymayan çok sayıda vatandaş sokakta yer alırken, son günlerde ise vatandaşların biraz daha fazla bu yasağa riayet ettiği gözleniyor.

 

65 Yaş üstü ve kronik hastalığı bulunan vatandaşlarımızın ihtiyaçları Ürgüp’te resmi kurumlarca kurulan Vefa Sosyal Destek Gruplarınca yerine getiriliyor. Vatandaşlarımız 112, 155, 156, 0 541 839 00 50 nolu telefonlardan Vefa Sosyal Destek gruplarına ulaşarak siparişlerini verebiliyor. Vefa Sosyal Destek grupları ise vatandaşların isteklerini eksiksiz olarak evlerine kadar teslim ediyor.

 

Kaynak: (ÜHA) - Ürgüp Haber Ajansı Editör: Şerif Taşar
Etiketler: Ürgüp'te, 65, Yaş, Üstü, Kaç, Kişi, Yaşıyor, ?,
Yorumlar
Haber Yazılımı