Haber Detayı
25 Nisan 2019 - Perşembe 16:03
 
Ürgüp Polisinin Dikkati Hırsızların Yeni Taktiğini Çözdü
ASAYİŞ Haberi
Ürgüp Polisinin Dikkati Hırsızların Yeni Taktiğini Çözdü

Ürgüp İlçe emniyet Müdürlüğü asayiş büro ekipleri başarılı çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Geçtiğimiz hafta İlçemiz Bahçelievler Mahallesinde meydana gelen hırsızlık olayının ardından geniş bir çalışma başlatan asayiş büro ekipleri olayın faillerini tespit ederken hırsızların yeni taktiğini de ortaya çıkardı.

 

Son zamanlarda kullanımı artan mobese ve güvenlik kameraları hırsızların yakalanmasında büyük bir rol oynuyor. Hırsızlar da bu kameralara yakalanmamak adına türlü türlü taktik üretiyor.

 

Geçtiğimiz hafta Bahçelievler mahallesinde meydana gelen hırsızlık olayı üzerine yapılan çalışmalar neticesinde polis ekipleri hırsızları tespit ederken hırsızların yeni oyununu da çözdü.

 

Hırsızlar ilk olarak kameralara yakalanmamak için araçlarını ilçeye yakın kameraların olmadığı yere özelliklede dikkat çekmemek için bağ evleri yakınlarına park ediyor ve ardından önce 2 hırsız kadın apartmanlara girerek evlerin zillerine basıp tek tek boş evleri tespit yapıyor. Hırsız kadınlar daha sonra suç ortakları olan erkek hırsızı boş evlere çağırıp çelik kapıları patlatmak suretiyle evlere girerek değerli eşyaları çalıp olay yerinden uzaklaşıyorlar. Hırsızlar kameralara yakalanmış olsa dahi herhangi bir araç – plaka olmadığı için yakalanması oldukça zorlaşıyordu.

 

Asayiş büro ekipleri küçük delil ve görüntülerden yola çıkarak önce hırsızların kullandığı aracı ardından 2 si kadın 3 hırsızın kimliğini tespit etti. Hırsızların ikamet ettikleri Kayseri ilinde gözaltına alınması için adli işlem başlatıldı.

Kaynak: (ÜHA) - Ürgüp Haber Ajansı Editör: Şerif Taşar
Etiketler: Ürgüp, Polisinin, Dikkati, Hırsızların, Yeni, Taktiğini, Çözdü,
Yorumlar
Haber Yazılımı