Haber Detayı
23 Haziran 2020 - Salı 17:06
 
Ürgüp 'Maskeni tak sağlıkla kal'
GÜNCEL Haberi
Ürgüp 'Maskeni tak sağlıkla kal'

Ürgüp “Maskeni tak sağlıkla kal”

 

Korona virüsün yayılmasını önlemek amacıyla başlatılan maske takma zorunluluğun İl - ilçe genelinde de başladığını belirten yetkililer, maske takmayanlara 900 TL para cezası uygulanacağını ifade ettiler.

 

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan yetkililer yaptığı açıklamada,

 

“İçişleri Bakanlığımızın valiliklere gönderdiği talimatlar doğrultusunda, Nevşehir genelinde ve ilçelerinde maske takma zorunluluğuna uymayanlara 22 Haziran 2020 itibaren Umumi Hıfzıssıhha Kanunu uyarınca 900 lira ceza kesileceği belirtilmiştir.

 

İlçe genelinde faaliyet gösteren alışveriş merkezi, market, restaurant, kafeterya ve kuaför salonları gibi insanların toplu halde bulunduğu iş yerlerinde, sokakta, caddede maske takılması zorunlu hale gelmiştir. Maske takma kuralına uymayanlara ise 900 TL para cezası uygulanmaya başlamıştır.

 

Vatandaşlarımızın bu konuda mağduriyet yaşamamaları için maske takmaları, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına mutlak suretle uymaları gerekmektedir. Bu virüsle mücadele kapsamında, maske kullanımının önemini Sağlık Bakanlığımız hergün yineliyor. "Maskeni tak sağlıkla kal” şeklinde ifade ettiler.

Kaynak: (ÜHA) - Ürgüp Haber Ajansı Editör: Şerif Taşar
Etiketler: Ürgüp, 'Maskeni, tak, sağlıkla, kal',
Yorumlar
Haber Yazılımı