Haber Detayı
08 Aralık 2017 - Cuma 14:35
 
Ürgüp Kudüs İçin ''Tek Ses,Tek Yürek'' Karar Hükümsüzdür!
ABD Başkanı Trump'ın Kudüs'ü "İsrail'in Başkenti" Olarak Tanıma Kararı Alması Nevşehir İl Genelinde Eş Zamanlı Cuma Namazı Çıkışında Protesto Edildi, Karar Hükümsüzdür!
GÜNDEM Haberi
Ürgüp Kudüs İçin ''Tek Ses,Tek Yürek'' Karar Hükümsüzdür!

AK Parti Ürgüp İlçe Başkanlığınca düzenlenen basın açıklamasına Ürgüp Belediye Başkan Vekili Hüsnü Sucu, AK Parti İlçe Başkanı Ali Özer, MHP İlçe Başkanı Mustafa Öz, CHP İlçe Başkanı Ali Alper ve bir çok vatandaş katıldı.

 

AK Parti Ürgüp İlçe Başkanı Ali Özer burada yaptığı açıklamada, “Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın hukuksuz Kudüs açıklaması, insanlık vicdanını yaralamış ve bölgemizdeki sorunları derinleştirmiştir. Cumhurbaşkanımızın kesin şekilde ilan ettiği üzere Kudüs, tüm Müslümanların kırmızı çizgisidir. Bu, bölgemizde barışı ve istikrarı tehdit etmeye yönelik bir adımdır. Alınan kararın, İsrail ve Filistin toplumları arasındaki husumeti arttırmaktan başka sonucu olmayacaktır. Asla kabul edilemez gördüğümüz bu karardan en kısa sürede dönülmelidir. İslam’ın sesini susturmak, kendi kurguları olan terör örgütlerini bahane ederek Müslümanların iradelerini esir etmek isteyenler, tarihte defalarca olduğu gibi yine hüsrana uğrayacaklardır. İslam’ın harem-i izzeti olan Kudüs’ü tacize teşebbüs edenler, Türküyle, Arabıyla, Kürdüyle tüm Müslümanlarda Selahaddin Eyyubi ruhunun dirilip karşılarına dikildiğini göreceklerdir. Türkiye’nin, İnsanlığın silueti olan Kudüs’ün mahremiyetine yönelik bu saldırı karşısında Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ortaya koyduğu güçlü tepkinin sonuna kadar arkasındayız. Dünyadaki tüm Müslümanların, İslam İşbirliği Teşkilatı Zirve Dönem Başkanı olan Türkiye’nin çağrısına kulak vererek Kudüs’e sahip çıkacağına inanıyoruz. Diğer taraftan, Amerika Birleşik Devletleri’nin bu kararı, dünyada yaşanan adaletsizliğin yeni bir tezahürüdür. Bu hadise, Cumhurbaşkanımızın, küresel sistemin çarpıklıklarına ve adaletsizliklerine karşı uzun zamandır dile getirdiği “dünya 5’ten büyüktür” itirazının haklılığını teyit etmiştir. İslam’ın kalbine saplanmaya çalışılan bu hançere, ancak tüm Müslümanların iki elin parmaklarının kenetlenmesi gibi bütünleşmesiyle engel olabiliriz. Biz Müslümanlar olarak Kudüs davası ve ümmetin birliği için her türlü çabayı göstermeye, her türlü fedakarlıkta bulunmaya hazırız. Kudüs davasının sonuna kadar takipçisi olacağız” dedi. 

 

Kaynak: (ÜHA) - Ürgüp Haber Ajansı Editör: Şerif Taşar
Etiketler: Ürgüp, Kudüs, İçin, ''Tek, Ses,Tek, Yürek'', Karar, Hükümsüzdür!,
Yorumlar
Haber Yazılımı