Haber Detayı
07 Ekim 2019 - Pazartesi 13:50
 
TOKİ’nin indirim kampanyası 18 Ekim’de sona eriyor
Ürgüp İlçesine yapılan 923 konutluk Toki projesi bu indirim kapsamına giriyor
GÜNCEL Haberi
TOKİ’nin indirim kampanyası 18 Ekim’de sona eriyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik her yıl yapılan indirim kampanyasında bu yıl ikincisi düzenleniyor. Başvurular 23 Eylül - 18 Ekim tarihleri arasında devam ediyor.


Borcunu kapatana yüzde 22 indirim


Bu yıl ikincisinin düzenlendiği kampanyada peşin ödemelerde yüzde 22 oranında indirim yapılacak.


Yüzde 22 indirim kampanyasından bütün borç bakiyesini kapatamayacak vatandaşlar da yararlanabilecek. Borcun tamamını kapatamayacak vatandaşlar borç bakiyesinin yüzde 25'inden az olmamak şartıyla yaptıkları peşin ödemelerde yüzde 22 indirim kampanyasından faydalanabilecek.


Son başvuru 18 Ekim 2019


Kampanyadan yararlanmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları 23 Eylül-18 Ekim tarihlerinde ilgili bankaya başvuruda bulunabilecek. Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında söz konusu indirim oranından yararlanılması mümkün olmayacak.


İndirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla TOKİ'ye ödemekle yükümlü oldukları aidat, emlak vergisi gibi herhangi bir borcunun bulunmaması gerekiyor.


Kampanyadan, satışları 2018 yılı haziran ayı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksiti 2018 yılı haziran ayı sonuna kadar başlamış olan konut ve iş yerleri sahipleri yararlanacak. Taksit sayısı 12 ay ve daha az kalan projeler indirim kampanyasına dâhil edilmedi.


Kampanyadan faydalanmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları, Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi kullanabilecek.


Örnek verecek olursak; 90.000,00 tl borcu gözüken bir konut indirim kampanyasına dahil olduğunda yüzde 22 indirim uygulanacak bu tutar 19.800,00 tl tutar borçtan bu tutarı düştüğümüzde şahıs peşin yatırdığı taktirde 70.200,00 tl ödeyerek konutunun tapusunu alabilecek.


Kaynak: (ÜHA) - Ürgüp Haber Ajansı Editör: Şerif Taşar
Etiketler: TOKİ’nin, indirim, kampanyası, 18, Ekim’de, sona, eriyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı