Haber Detayı
24 Mart 2018 - Cumartesi 01:19
 
Soba ve Doğalgaz Zehirlenmelerine Dikkat!
Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü, Yeni Bir Rüzgarlı Hava Uyarısı Yaptı.
GÜNCEL Haberi
Soba ve Doğalgaz Zehirlenmelerine Dikkat!

Meteoroloji, gece saatlerinden itibaren 2 gün süreyle kuvvetli rüzgar ve neden olabileceği soba gazı ve doğalgaz zehirlenmelerine karşı uyarıda bulundu.

 

İç Anadolu'da ve şuan ilçemiz genelinde gece saatlerinden itibaren rüzgarın batı kesimlerden başlayarak etkisini artırmasının tahmin edildiği ve kuvvetli rüzgarla birlikte soba ve doğal gaz kaynaklı zehirlenmelere karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği bildirildi. Sabah saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

 

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi'nden yapılan açıklamada, yapılan son değerlendirmelere göre, bu gece saatlerinden itibaren rüzgarın batı kesimlerden başlayarak etkisini artırmasının beklendiği belirtildi.

 

Hava şartlarının el verişsiz olduğu günlerde soba zehirlenmelerine karşı herkesi bilinçli ve duyarlı hareket etmeye davet ediyoruz. Komşularınızı, yakınlarınızı, özellikle ileri yaşta olupta yaşayan kişilerinizi takip ediniz, yoklayınız bazen saniyeler olumsuz bir durum karşısında hayat kurtarmanıza yardımcı olabilir.

 

Rüzgarın bölge genelinde kuvvetlice (20 - 50 kilometre/saat) esmesinin beklendiği ifade edilen açıklamada, "Kuvvetli rüzgarla birlikte soba ve doğal gaz kaynaklı zehirlenmeleri başta olmak üzere meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" uyarısına yer verildi.

 
Acil İhtiyaç Duyulabilecek Telefon Numaları :

155 Polis İmdat

110 İtfaiye

112 Acil Sağlık Hizmetleri

156 Jandarma

187 Doğalgaz 

153 Zabıta

Kaynak: (ÜHA) - Ürgüp Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Soba, ve, Doğalgaz, Zehirlenmelerine, Dikkat!,
Yorumlar
Haber Yazılımı