Haber Detayı
24 Nisan 2020 - Cuma 21:04
 
Şahinefendi Köyü Karantinaya Alındı
Ürgüp ilçesine bağlı Şahinefendi Köyü 14 gün süreyle karantinaya alındı
ÜRGÜP Haberi
Şahinefendi Köyü Karantinaya Alındı

Ürgüp İlçesine bağlı Şahinefendi Köyü Koronavirüs (Kovit 19) tedbirleri kapsamında İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla 24.04.2020 günü saat 20.00' dan itibariyle 14 gün karantinaya alındı.

 

Şahinefendi köyünde ki bir vatandaşın testlerinin pozitif çıkması üzere Taşkınpaşa Köyünden sonra Şahinefendi köyüde karantinaya alındı.

 

Testi pozitif çıkan vatandaşın Taşkınpaşa Köyündeki cenaze törenine katıldığı öğrenildi.

 

Karantinaya alınan Taşkınpaşa Köyünün filyasyon çalışması sırasında Şahinefendi Köyünde bulunan ve temaslı olan bir şahsın COVİD-19 hızlı testinin pozitif çıkması sonucunda Şahinefendi Köyü'de 24/04/2020 saat 20:30 itibarıyla 14 günlük karantinaya alındı.

 

İlçe Hıfzıssıhha Kurulu tarafından yapılan açıklamada “İlçe Hıfzıssıhha Kurulu koranavirüs (COVİD-19) ile mücadele tedbirleri kapsamında salgının önlenmesi, halk sağlığının korunması amacıyla 14 gün süreyle karantina altına alınan Şahinefendi köyüne giriş ve çıkışlar yasaklanmıştır. Söz konusu karar gereğince Şahinefendi köyümüzde vatandaşlarımızın kesinlikle bir araya gelmemeleri, evlerinde kalarak köy sınırları dışına çıkmamaları, izolasyon kurallarına uymaları gerekmektedir.” Denildi.

Kaynak: (ÜHA) - Ürgüp Haber Ajansı Editör: Şerif Taşar
Etiketler: Şahinefendi, Köyü, Karantinaya, Alındı,
Yorumlar
Haber Yazılımı