Haber Detayı
12 Eylül 2020 - Cumartesi 17:02
 
Öz '12 Eylül'ü Unutmadık Unutmayacağız Unutturmayacağız'
GÜNDEM Haberi
Öz '12 Eylül'ü Unutmadık Unutmayacağız Unutturmayacağız'

Türkiye tarihinde bir çok darbe acısı çekmiş ve darbelere bağlı zor zamanlar geçirmek zorunda kalmıştır. Her darbe beraberinde yıkımları getirmiş güzel vatanımız Türkiye’yi tarihin gerisine itmiş ve on yıllarımızı kaybettirmiştir. Demokrasiye ket ve darbe vuran söylem, eylem ve her türlü girişim bu vatanın hem önünü kapatmış hem de ufkunu karartmıştır.

 

50 yıllık şan ve şeref dolu mazisi olan Milliyetçi Hareket Partisi darbeye en çok maruz kalan, darbelerden en çok zarar gören bir millet ve demokrasi anıtıdır. Bu sebeple darbe ve demokrasi dışı arayışlar kimden gelirse gelsin Milliyetçi Hareket olarak karşısında durduk ve durmaya devam edeceğiz.

 

12 Eylül 1980’de yaşanan askeri darbe öncesi ve sonrası yakın tarihimizin en sancılı günlerinden biri olmuştur. O acılar ne yazık ki bugün de taptaze karşımızda içimizde ve vicdanımızdadır. Aradan 40 yıl geçmesine rağmen acısını dün gibi yaşadığımız 12 Eylül’ü unutmamız mümkün değildir.

 

Başta merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey olmak üzere Şehadete ulaşmış Binlerce Ülkücü şehidimizi, taş medreselerde solan Ülkü devlerimizi hayırlarla dualarla yad ediyorum. Ruhları şad, mekânları cennet olsun.

 

Unutmadık Unutmayacağız Unutturmayacağız.  Unutursak Kanımız kurusun.

 

Kaynak: (ÜHA) - Ürgüp Haber Ajansı Editör: Şerif Taşar
Etiketler: Öz, '12, Eylül'ü, Unutmadık, Unutmayacağız, Unutturmayacağız',
Yorumlar
Haber Yazılımı