Haber Detayı
19 Temmuz 2019 - Cuma 15:18
 
Nevşehir Valiliği dolandırıcılara karşı uyardı
Nevşehir Valiliği tarafından yapılan yazılı basın açıklamasıyla vatandaşlar dolandırıcılara karşı uyarıldı.
GÜNCEL Haberi
Nevşehir Valiliği dolandırıcılara karşı uyardı

Nevşehir Valiliği tarafından yapılan yazılı basın açıklamasıyla vatandaşlar dolandırıcılara karşı uyarıldı. Nevşehir Valiliği tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

 

“Son günlerde Valimizin, makamları veya Valilik Özel Kalem Müdürü adı kullanılarak gerek ilimizde, gerekse de ilimiz dışındaki hayırsever vatandaşlarımız ve şirketler aranarak, para, engelli arabası ve malzeme ihyacı olduğu şeklinde, vatandaşlarımızın iyi niyet duygularını istismar ederek, yardım talebinde bulunulduğu tespit olunmuştur.

 

Hiçbir Devlet Kurumu veya görevlisi tarafından vatandaşlardan bu gibi taleplerde bulunulması yasal olmadığı gibi mümkün de değildir.

 

Dolandırıcılık olaylarının önüne geçilebilmesi, şüpheli şahısların yakalanmaları ve vatandaşlarımızın mağdur olmalarının engellenmesi amacıyla kolluk görevlilerimizce gerekli çalışmalar yapılmaktadır. Vatandaşlarımızın bu tür dolandırıcılık olaylarıyla karşılaşmaları veya bu yönde herhangi bir duyum almaları halinde hemen 155 polis imdat ve 156 jandarma imdat hatlarını aramaları, bu şahıslara itibar etmemeleri ve kesinlikle herhangi bir ödemede bulunmamaları önem taşımaktadır. 

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

 

Kaynak: (ÜHA) - Ürgüp Haber Ajansı Editör: Şerif Taşar
Etiketler: Nevşehir, Valiliği, dolandırıcılara, karşı, uyardı,
Yorumlar
Haber Yazılımı