Haber Detayı
06 Eylül 2021 - Pazartesi 08:33
 
Nevşehir Rehberler Odası Başkan Adayı Özay Onur'dan Rehberlere Müjde
TURİZM Haberi
Nevşehir Rehberler Odası  Başkan Adayı Özay Onur'dan Rehberlere Müjde

Yaklaşan Nevşehir Rehberler Odası  seçimleri öncesinde Başkan Adayı Özay Onur, oda üyeleri ile düzenlenen toplantıda bir araya geldi.

 

Düzenlenen toplantıda yönetime geldiği takdirde gerçekleştireceği plan ve projelerinden bahseden Onur,Uçhisar Belediye Başkanı Osman Süslü ile yapmis oldugu mutakabat neticesinde rehberlere özel bir arsa tahsis edildiğinin müjdesini verdi.  Mevcut yönetimin kurulu üyelerinin de arasında bulunduğu toplantıda projelerinin en önemlisi olarak gördüğü Rehberakademi adında bir platform oluşturacağından bahseden Onur mevcut rehber ve rehber adaylarının eğitimi ile mesleğin çıtasını yükselere çıkarmayı hedeflediğinden bahsetti. Onur’un  üzerinde durduğu önemli diğer bir konu ise NERO kurul toplantılarının ve harcamalarının şeffaf olacağı yönünde idi. Her sese kulak vereceğini, kimseyi ötekileştirmek yerine birleştirici bir başkan olacağının sözünü veren Onur denetim noktasında yapacağı çalışmalara değindikten sonra ekibini tanıttı.

 

Gecenin sonunda pandemi sürecinde en çok kan kaybeden meslek gurubunun rehberler olduğuna değinerek, mesleğin ve meslektaşlarının imajını NERO nezdinde yükselteceğinin sözünü vererek sözlerini tamamladı.

 

 

Kaynak: (ÜHA) - Ürgüp Haber Ajansı Editör: Şerif Taşar
Etiketler: Nevşehir, Rehberler, Odası, , Başkan, Adayı, Özay, Onur'dan, Rehberlere, Müjde,
Yorumlar
Haber Yazılımı