Haber Detayı
16 Ocak 2021 - Cumartesi 14:37
 
Mutlu olduk, Mustafa Efe için tek kulak ücreti tamamlandı
GÜNCEL Haberi
Mutlu olduk, Mustafa Efe için tek kulak ücreti tamamlandı

Nevşehir'de yaşayan 4 buçuk yaşındaki Mustafa Efe Özcan, kulak kanalı, kulak deliği ve dış kulağı olmadan dünyaya geldi. Tedavisi için sosyal medya üzerinden bağış kampanyası başlatan aile, “Lütfen yardım çağrımıza, Mustafa Efe'ye kulak verin" dedi.

 

Ve dün geldiğimiz noktada hayrıseverlerin katkıları ile ilk kulağına kavuşabilmesi için 25 Ocak 2021 tarihine kadar yatırılması gereken tek kulak ücreti olan 87 bin dolar toplandı. Amerika'da yapılacak olan ameliyat için 18 Mart 2021 tarihi belirlendi. 2. kulak için ise kampanya hız kesmeden devam ediyor, Mustafa Efe'ye az çok demeden yardımda bulunmak isterseniz haber altında bulunan linklerden faydalanarak yardımda bulunabilirsiniz.

 

Ailenin kampanya başlatıldığında yapmış oldukları açıklama;

4 buçuk yaşındaki Mustafa Efe Özcan'ın ailesi ABD'de tedavi olabilmesi için sosyal medya üzerinden kampanya başlattı. Mustafa Efe Özcan'ın iki kulağına kavuşması için ise 174 bin dolara ihtiyaç olduğun ifade eden baba Aşir Özcan bizim tek bir isteğimi tek bir hayalimiz var o da oğlumuzun kulaklarına kavuşması dedi. Baba Aşir Özcan, “ Oğlumuz doğuştan iki kulak mikrotialı doğdu. Şuanda oğlumuz 4 buçuk yaşında ve en yakın zamanda ameliyat olması gerekiyor. Eğer rahatsızlığı tek kulak olmuş olsaydı Türkiye'de yapılıyordu. Ama 2 kulak olduğu için yurtdışında yapılması gerekiyor. Çünkü Türkiye'de kulak kanalı açılamıyor. Açıldığı zamanda kulak kanalının açık kalacağına dair garanti vermiyorlar. Kapanabilir, enfeksiyon kapabilir diyorlar. Türkiye'nin bir çok yerinde bulunan doktor ile hasta yakınları ile görüştük. Ama en olumlu sonucu Amerika'dan aldık. ABD'de ki hastane bizden test sonucu istedi. Bizde test sonuçlarını gönderdik. Sonrasında ise bize bu ameliyatın yapılabileceğini söylediler. İsteğimiz ricamız biz bu ameliyat masraflarını karşılayamayız. Çünkü bu kadar yüksek bir durumuz yok. Tek isteğimiz hayırsever insanların bize yardım etmesidir. ABD'de bulunan hastane tek kulak için 87 bin dolar, iki kulak için 174 bin dolar ücret talep ettiler. Oğlumuz için kısa bir süre önce kampanya başlattık. Yardım oluyor. Bize yardım gönderenlerden Allah razı olsun. Yani az çok demeden yardım edenler oluyor. Ama biz sesimizi daha çok duyurmak istiyoruz” dedi.

 

“Bizim tek hayalimiz oğlumuzun kulaklarına kavuşması”

Baba Aşir Özcan kendilerinin o kadar yüksek maliyeti karşılayabilecek durumları olmadığını ifade ederken yetkilerden seslerini duymalarını istedi. Özcan, “Yetkilerin sesimizi daha çok duymalarını istiyoruz. Oğlumuzun bir kulağa sahip olabilmesi için en azından işitme cihazı kullanmadan hayatını devam ettirebilmesi için, psikolojik problemler yaşamaması için bizlere yardım etmelerini istiyoruz. Tek isteğimiz tek hayalimiz oğlumuz için” şeklinde konuştu.

 

Aşir Özcan Tel:  0544 284 83 73

 

Türkiye İş Bankası

 

Mustafa Efe Özcan

 

İban: TR40 0006 4000 0015 4210 4173 71

 

Açıklamaya: Mustafaefe yazılacak

 

Yardım kanalı:

https://taplink.cc/mustafaefekulaklarinakavussun

 

İnstagram Bilgi Hesabı:

https://instagram.com/mustafaefekulaklarinakavussun?igshid=s21n818picq0

 


 

Kaynak: (ÜHA) - Ürgüp Haber Ajansı Editör: Şerif Taşar
Etiketler: Mutlu, olduk,, Mustafa, Efe, için, tek, kulak, ücreti, tamamlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı