Haber Detayı
28 Ekim 2017 - Cumartesi 14:29
 
Mustafa Öz "29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun"
GÜNDEM Haberi
Mustafa Öz

Milliyetçi Hareket Partisi Ürgüp İlçe Başkanı Mustafa Öz, tek bayrak, tek millet ve tek vatan düşüncesiyle kurulan, demokrasi ve halk iradesiyle taçlandırılan Cumhuriyetimizin, Türk milletinin sonsuz varlığıyla ilelebet devam edeceğini bildirdi.

 

   Başkan  Öz, Türkiye Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94. yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

 

   Mesajında, Türkiye Cumhuriyeti’nin, Türk Milleti adına Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gerçekleştirdiği en büyük atılım olduğunu ifade eden İlçe Başkanı Mustafa Öz, şunları kaydetti:

 

   ‘Tek bayrak, Tek millet, Tek vatan ile kurduğumuz, demokrasi ve halk iradesiyle taçlandırdığımız Cumhuriyetimiz, Türk milletinin sonsuz varlığı ile ilelebet devam edecektir. Bugün, her zamankinden daha çok sahip çıkmamız gereken Cumhuriyetimiz, eşitlik, özgürlük ve çağdaşlık ilkelerini kapsamasının yanında büyük bir düşüncenin ürünüdür. Bizler bu günlerin sorumluları olarak, Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü korumak, savunmak, Büyük Önder Atatürk’ün inkılaplarıyla aydınlanmış yolda emin ve güçlü adımlarla ilerlemek zorundayız. Bu yolda yürürken asla milli değerlerimizden ödün vermemek milli birlik ve beraberliğimizi yükseltmek ve bu değerleri yarınlara sağlam olarak teslim etmekle görevliyiz.’

 

 Söz konusu sorumluluğu yerine getirmek için tarihin çok iyi bilinmesi gerektiğini bildirerek, ‘Görev ve sorumluluklarımızı yerine getirmek için, milli değerler ile bilim ve aklın üstünlüğünü benimsemek, tarihimizi de çok iyi bilmek zorundayız. Türkiye Cumhuriyetimizin bugünlere kolay gelmediğini, atalarımızın bizlere emanet ettikleri bu topraklar uğruna yüz binlerce şehit verildiğini ve bir o kadar da gazimizin bulunduğunu unutmamakla mükellefiz. Bu vesileyle Cumhuriyeti bizlere armağan eden başta Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm kahramanlarımızı saygı ve şükranla anıyoruz. Tüm halkımızın ve Ürgüp’lü hemşerilerimin bayramını kutluyor, milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Cumhuriyetimizin 94. yılı tüm milletimize kutlu olsun.’ Dedi.

Kaynak: (ÜHA) - Ürgüp Haber Ajansı Editör: Şerif Taşar
Etiketler: Mustafa, Öz, "29, Ekim, Cumhuriyet, Bayramı, Kutlu, Olsun",
Yorumlar
Haber Yazılımı