Haber Detayı
23 Kasım 2017 - Perşembe 18:44
 
Mustafa Öz “24 Kasım Öğretmenler Günü’nü Kutluyorum”
GÜNDEM Haberi
Mustafa Öz “24 Kasım Öğretmenler Günü’nü Kutluyorum”

MHP Ürgüp İlçe Başkanı Mustafa Öz “24 Kasım Öğretmenler Günü’nü Kutluyorum”

 

24 Kasım 1928, Türkiye Cumhuriyeti devletininin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün “Millet Mektepleri’nin Başöğretmenliği”ni kabul ettiği gündür.

 

MHP Ürgüp İlçe Başkanı Mustafa Öz; 24 Kasım Öğretmenler günü dolaysıyla yapmış olduğu açıklamada, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, 24 Kasım 1928 yılında ‘Başöğretmen’ unvanını aldığı ve her yıl Öğretmenler Günü olarak kutladığımız, 24 Kasım gününün, tüm öğretmenlerimize hayırlı olmasını diliyorum. Kutsal bir mesleği icra eden, muhterem öğretmenlerimize sevgi, saygı ve hürmetlerimi sunuyorum.

 

Öğretmenler, yüksek ideallerle insanlarımızı aydınlık bir geleceğe taşıyan ve muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkma yolunda kararlı adımlarla ilerlememizi sağlayan, mümtaz şahsiyetlerdir. Toplumu sabır, bilgi, şefkat ve merhametle yoğuran öğretmenler, aynı zamanda gençlerimize milli şuuru ve milli kimliği kazandıran, fikir ve kanaat önderleridir. Milletimizin yükselmesinde en büyük emeğin, yurdumuzun dört bir yanında fedakârca görev yapan öğretmenlerimize ait olduğu aşikardır.

Kaynak: (ÜHA) - Ürgüp Haber Ajansı Editör: Ahmet Özbek
Etiketler: Mustafa, Öz, “24, Kasım, Öğretmenler, Günü’nü, Kutluyorum”,
Yorumlar
Haber Yazılımı