Haber Detayı
12 Mart 2018 - Pazartesi 12:42
 
MHP Ürgüp İlçe Başkanı ÖZ'den İstiklal Marşı'nın Kabulü Mesajı
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ürgüp İlçe Başkanı Mustafa Öz, İstiklal Marşı’nın Kabulünün 97. Yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
SİYASET Haberi
MHP Ürgüp İlçe Başkanı ÖZ'den İstiklal Marşı'nın Kabulü Mesajı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ürgüp İlçe Başkanı Mustafa Öz, İstiklal Marşı’nın Kabulünün 97. Yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.


MHP Ürgüp İlçe Başkanı Mustafa Öz, yayımladığı mesajında, "Milli duygularımızın edebi yorumu olan İstiklal Marşımız, 12 Mart 1921 günü Türkiye Büyük Millet Meclisinde kabul edilmiştir. Her kelimesinde inanç ve iman, her kıtasında cesaret olan İstiklal Marşımız karanlığa doğacak şafağı müjdelemiştir. İstiklal Marşımız milli mücadele azmimizin kutlu bir eseridir.

 

İstiklal Marşımızın mısralarında milliyetçi duygular buluşmuş ve birbirine kenetlenmiştir. ’Korkma’ nidası manevi dirilişin sembolü olarak umutları tazelemiş, ülkülerimizi perçinlemiştir. Kurtuluş mücadelemizin tüm hızıyla, tüm zorluğuyla sürdüğü bir ortamda merhum şairimiz Mehmet Akif Ersoy, Türk milletinin duygularına tercüman olmuştur. Her okuduğumuzda şairimizin yazarken htiği gibi tüm hücrelerimizde o maneviyatı hmekteyiz. Mehmet Akif Ersoy, İstiklal Marşı’nı milletimize hediye etmiş ve ’Allah bir daha bu millete İstiklal Marşı yazdırmasın’ diyerek en içten dua ve beklentisini dile getirmiştir. Türk milleti her vakitte canı pahasına vatanına sahip çıkmıştır. Türk milleti geleceğine sahip çıkacak ve yeni bir marş yazılmasına asla fırsat vermeyecektir.

 

Bu düşüncelerle İstiklal Marşımızın kabul edilişinin 97. yıldönümünü hayırlara vesile olması dileklerimle kutluyorum. Vatan ve millet yolunda mücadele etmiş, şehit düşmüş tüm kahramanlarımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum. Milli şairimiz merhum Mehmet Akif Ersoy’u da saygı, rahmet ve dua ile anıyorum. Allah, ondan razı olsun. Ne Mutlu Türk’üm Diyene" ifadelerini kullandı.

Kaynak: (ÜHA) - Ürgüp Haber Ajansı Editör: Ahmet Özbek
Etiketler: MHP, Ürgüp, İlçe, Başkanı, ÖZ'den, İstiklal, Marşı'nın, Kabulü, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı