Haber Detayı
09 Ocak 2020 - Perşembe 09:45
 
Liseye Hazırım Deneme Sınavında Ödüller Verildi
ÜRGÜP Haberi
Liseye Hazırım Deneme Sınavında Ödüller Verildi

Ürgüp Belediyesi tarafından ilçe genelindeki 8. Sınıflar arasında düzenlenen LGS deneme sınavında dereceye girenlere ödülleri İlçe Kaymakamı Mehmet Maraşlı ve Belediye Başkanı Mehmet Aktürk tarafından verildi.

 

LGS Deneme Sınavına 457 Kişi katıldı

 

Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk’ün eğitime destek projeleri kapsamında yer alan deneme sınavlarının ilki “Liseye Hazırım” LGS deneme sınavına Ürgüp, Ortahisar ve Köylerdeki Orta Okullardan 457 Öğrenci katıldı.

 

8. sınıflar arasında düzenlenen deneme sınavında 500 tam puan ile 442 puan aralığında dereceye giren 10 kişiye başarılarını tebrik ve çalışmaya teşvik etmek amacıyla laptop, tablet, çeyrek altın ve hediye çeki gibi çeşitli ödüllerin yanı sıra 8. Sınıf soru bankası seti hediye edildi.

 

İlçedeki bir restoranda Öğrenciler ve ailelerinin katılımıyla düzenlenen akşam yemeğinden sonra Ürgüp’ten böyle bir başarı beklediklerini belirten İlçe Kaymakamı Mehmet Maraşlı ve Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk Öğrencileri tek tek tebrik ederek aynı başarıyı haziran ayında yapılacak LGS’de de görmek istediklerini ifade ettiler.

 

Belediye Başkanı Mehmet Aktürk, 5-6 ve 7. sınıf Öğrencilerinden ve velilerinden de deneme sınavı için talep olduğunu belirterek, “2. Dönemde de 5-6 ve 7. Sınıf Öğrencilerimizle bir sınav düzenlemeyi düşünüyoruz.” Dedi.

Kaynak: (ÜHA) - Ürgüp Haber Ajansı Editör: Rıdvan Yeşil
Etiketler: Liseye, Hazırım, Deneme, Sınavında, Ödüller, Verildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı