Haber Detayı
22 Aralık 2017 - Cuma 13:17
 
Kapadokya Üniversitesi Öğrencileri Göçmenlerle Buluştu
Kapadokya Üniversitesi Sosyal Hizmetler Programı Öğrencileri Göçmenlerle Buluştu
GÜNCEL Haberi
Kapadokya Üniversitesi Öğrencileri Göçmenlerle Buluştu

Kapadokya Üniversitesi Sosyal Hizmetler Programı öğrencileri Nevşehir’in Gülşehir ilçesindeki göçmenlerle buluştu. Çağımızın en büyük sorunlarından biri olan iç savaşlarda mağdur olmuş insanların yaşam koşullarına dikkat çekmek için Kapadokya Üniversitesi Sosyal Sorumluluk Topluluğu Göçmen Atölyesi’nin geçen sene başlattığı “Onların Dünyasında Gezinmek” adlı proje kapsamında öğrenciler, bu yıl da göçmenleri ziyaret etti.

 

Çıkardıkları “Alt-Sosyal” isimli dergide projelerine dair detaylı bilgi veren öğrenciler; ziyaret edilen ailelerle kısa bir sohbetten sonra mahalledeki tüm çocukları toplayarak birlikte resim yaptıklarını, futbol ve basketbol gibi oyunlar oynadıklarını, hedeflerinin ise daha çok göçmen aileye ulaşmak ve sorunlarına çözüm üretmek olduğunu ifade ettiler.

 

Alt-Sosyal Dergisinde Neler var?

3. sayısı okulda yapılan etkinlikler, öğrencilerin insan ve doğa sorunlarına dair yazdıkları yazılar, kitap ve film eleştirileri, fotoğraf yorumları ve röportajlardan oluşan dergi, 2 dönemdir çıkmaya devam ediyor. Sosyal Hizmetler Programı öğrencilerinin çıkarmaya başladığı dergi, bu dönem, Çocuk Gelişimi, Ceza İnfaz ve Güvenlik Hizmetleri ve Adalet programı öğrencilerinin de katkılarıyla zenginleşti.

 

Derginin tamamına erişmek için tıklayın.

 

Kaynak: (ÜHA) - Ürgüp Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Kapadokya, Üniversitesi, Öğrencileri, Göçmenlerle, Buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı