Haber Detayı
13 Ekim 2020 - Salı 11:39
 
Kablo Hırısızı Yakalandı
Ürgüp İlçesi Karacaören Köyü ile Karain Köyü arasında bulunan telefon direklerinde kablo hırsızlığı yapan şahıslar yakalandı.
GÜNCEL Haberi
Kablo Hırısızı Yakalandı

Kablo Hırısızı Yakalandı

 

Geçtiğimiz hafta ilçemize bağlı Karacaören Köyü ile Karain Köyü arasında bulunan telefon direklerindeki hırsızlık olayının faili yakalandı.


İddialara göre Kayseri Yeşilhisar’da bir hırsızlık olayına karışan S.G isimli bir kişi jandarma ekiplerince kıskıvrak yakalandı. Yeşilhisar İlçe Jandarma Komutanlığında ifadesi alınan S.G burada vermiş olduğu ifadede geçtimiz hafta Nevşehir İli Ürgüp İlçesi Karacaören Köyü yakınlarında bir hırsızlık daha yaptıklarını belirtmeleri üzere jandarma ekipleri soruşturmayı genişletti. 


S.G ‘ninifadesinin ardından Yeşilhisar İlçe Jandarma Ekipleri, Ürgüp İlçe Jandarma Ekipleri ile irtibata geçti olayı doğruluyan ekipler yaptıkları tahikattan sonra S.G’yi adliyeye sevk ettiler.


Burada Savcı Karşısına çıkarılan S.G kamu malından hırsızlık, muhafaza altına alınan eşya hakkında hırsızlık suçlarından mahkemeye sevk edildi. 

 

S.G Yeşilhisar’da çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

 

Olay Şu Şekilde Olmuştu


Ürgüp İlçesine bağlı Karacaören Köyünde internet ve telefonlarını kullanamayan köy sakinlerinin, direklerinden kablolarının çalındığı anlaşıldı.


Gün içerisinde Karacaören Köyü sakinlerinin internet ve telefonlarının çalışmaması üzerine yetkililere şikayette bulundular.


İnternetsiz ve telefonsuz kalan köy sakinlerinin mağduriyeti, köye gelen Türk Telekom görevlilerinin araştırmalarıyla ortaya çıktı. 


Köydeki 5  telefon direğinin kesilerek kabloların hırsızlar tarafından çalındığını tespit eden yetkililer, köye yeniden telefon ve internet hattının bağlanması için çalışma başlattılar. 


Kabloları çalan hırsız ya da hırsızlar ise henüz tespit edilemezken jandarma ekipleri olayla ilgili soruşturma başlattı

Kaynak: (ÜHA) - Ürgüp Haber Ajansı Editör: Şerif Taşar
Etiketler: Kablo, Hırısızı, Yakalandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı