Haber Detayı
12 Mart 2019 - Salı 11:42
 
İstiklal Marşının Kabul Edilişinin 98. yıl Dönümü Ürgüp'te Kutlandı
ÜRGÜP Haberi
İstiklal Marşının Kabul Edilişinin 98. yıl Dönümü Ürgüp'te Kutlandı

İstiklal Marşı’nın 12 Mart 1921 tarihinde TBMM tarafından kabul edilişinin 98. yıl dönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma etkinlikleri Ürgüp Kılıçarslan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan programla Ürgüp Belediyesi Sinema Salonu’nda gerçekleştirildi.

 

Programa Ürgüp Kaymakamı Mehmet Maraşlı, İlçe Jandarma Komutanı Levent Bal, Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız, Ürgüp İlçe Emniyet Müdürü Süleyman Eroğlu, AK Parti İlçe Başkanı Ali ÖZER, CHP Ürgüp İlçe Başkanı Ali Alper, MHP İlçe Başkanı Tevfik ÖZ, siyasi partilerin Belediye Başkan Adayları, daire amirleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

Program saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başladı, günün anlam ve önemi belirten konuşmanın yapılmasının ardından dereceye giren eserler eser sahipleri tarafından okundu.Ürgüp Kılıçarslan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırlamış olduğu oratoryo izleyicilerinden tam not alırken program,  İstiklal Marşı’nı Güzel Okuma, Kompozisyon - Şiir Yazma ve Resim Yarışmalarında dereceye giren öğrencilerin ödüllerinin verilmesi ile sona erdi.

 

 

Kaynak: (ÜHA) - Ürgüp Haber Ajansı Editör: Şerif Taşar
Etiketler: İstiklal, Marşının, Kabul, Edilişinin, 98., yıl, Dönümü, Ürgüp'te, Kutlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı