Haber Detayı
18 Eylül 2019 - Çarşamba 08:11
 
İşkur MEB Okulları İçin TYP Başvuru Ekranı
GÜNCEL Haberi
İşkur MEB Okulları İçin TYP Başvuru Ekranı

Bugün itibariyle başlayan 440 temizlik, 124 güvenlik olmak üzere toplam 564 kişilik İşkur TYP başvurusu için edindiğimiz bilgilere göre Nevşehir İşkur İl Müdürlüğü önünde 1000 e yakın kişinin sıra oluşturduğu hatta gece yarısında araçlar içerisinde yatarak sabahın erken saatlerinde iş arayanların sıraya girdikleri belirtiliyor. Başvurular İşkur web sitesi üzerinden üye kaydı oluşturup özgeçmiş bilgileri girildikten sonra aşağıdaki link üzerinden hiç sıra beklemeden internet üzerinden kısa sürede yapılabilmekte.

 

İŞKUR TYP MEB başvurusu nasıl yapılır?

 

İŞKUR MEB TYP iş ilanlarına başvuruda bulunacak adaylar ilanların yayımlanması ile birlikte başvuruya başladılar. Bu kapsamda işkur da işsiz olarak kaydı bulunan adaylar başvurularını https://esube.iskur.gov.tr/Typ/TypArama.aspx adresi üzerinden yapabiliyor.

 

İşkur da kaydı olmayanlar ise önce https://www.iskur.gov.tr/ adresi üzerinden özgeçmişlerini girerek aktif işsiz olarak kayıtlarını yaptıktan sonra typ ekranından başvurularını yapabilirler.

 

1. adım İşkur da aktif işsiz olarak kaydı olmak https://www.iskur.gov.tr/  sağ üst köşede bulunan internet şubesi sekmesine tıklayarak kontrol edilebilir.

2. adım TYP başvuru ekranını açarak sağ üst köşeden iş arayan giriş sekmesine tıklayarak başvuru yapmak https://esube.iskur.gov.tr/Typ/TypArama.aspx

 

Normal şartlarda işkura kayıtı olan kişiler için başvuru 1 dk sürüyor.

İşkura kayıtlı olmayan ama kayıt yaptırıp başvuru yapacak kişiler için başvuru 5 dk sürüyor.

 

Başvuru için tıklayınız!

Kaynak: (ÜHA) - Ürgüp Haber Ajansı Editör: Şerif Taşar
Etiketler: İşkur, MEB, Okulları, İçin, TYP, Başvuru, Ekranı,
Yorumlar
Haber Yazılımı