Haber Detayı
10 Nisan 2021 - Cumartesi 01:05
 
Hemşerimiz Mustafa Efe sağlığına kavuşmak için desteklerinizi istiyor
Nevşehir'li olan her iki kulak kanalı, kulak deliği ve dış kulağı olmadan, Kulak Yokluğu (Microtia) hastası olarak dünyaya gözlerini açan 4 buçuk yaşındaki Mustafa Efe Özcan ikinci kulağına kavuşmak için desteklerinizi bekliyor.
Sizden Gelenler Haberi
Hemşerimiz Mustafa Efe sağlığına kavuşmak için desteklerinizi istiyor

Doğuştan her iki kulak deliği ve kanalı olmadan doğan Nevşehir'li Mustafa Efe Özcan Amerika'da başarılı geçen bir operasyonla ilk kulak ameliyatını oldu.

 

Nevşehir'de her iki kulak kanalı, kulak deliği ve dış kulağı olmadan, Kulak Yokluğu (Microtia) hastası olarak dünyaya gözlerini açan 4 buçuk yaşındaki Mustafa Efe Özcan 18 Mart tarihinde Amerika, San Francisco eyaletinde bir hastanede 8 saat süren başarılı bir operasyon ile sağ kulağına kavuştu. Şuan kontrollörü belirli aralıklarla Amerika'da sürüyor. Ailesi Mustafa Efe'nin sağlık durumunun iyi olduğunu bildirdi. 

 

Baba Aşir Özcan; "Allah'a şükürler olsun ilk ameliyatı başarılı bir şekilde gerçekleşti, hayırsever vatandaşlarımızın duyarlılığı sayesinde evladımız sağ kulak ameliyatı sonrasında duymaya başladı. Mustafa Efe denizi görmek istedi ve gittik, çok soğuk ve esiyordu ve Mustafa Efe ilk kez dalga ve rüzgarın çıkarmış olduğu sesleri duydu mutluluğunu görmenizi isterdim 4 yıldır sadece isimlerini bilmekle yetiniyordu. Herkese çok çok teşekkür ederiz, herkesten Allah binlerce kez razı olsun. İlk ameliyat için tek kulağa hastaneye 87.000 dolar hayırseverlerimizin sayesinde ödeme yaptık, bizim burada ki konaklamamız, ulaşım masraflarımız ve diğer harcamalarımız bu tutardan hariç 15.000 dolar daha tutuyor. Mustafa Efe'nin ikinci kulak ameliyatı için dolar kuru sürekli değiştiği için ortalama 250.000 TL ye daha ihtiyaçımız var kur değiştikçe ihtiyaç duyulan para artıyor yada azalıyor biz hasteye ikinci kulak içinde tekrardan 87.000 dolar ödeme yapmalıyız ikinci kulak ameliyat tarihi önümüzdeki hafta 10 gün içerisinde belli olacak. 40 gün kadar Amerika'da kalmamız gerekiyor hem kontroller için hemde basınç dolayısıyla uçağa binmesi şuan yasak."

 

Mübarak üç ayların içerisindeyiz Ramazan ayına çok az kala Mustafa Efe'nin ikinci kulağına kavuşması için dualarınıza, maddi ve manevi hayırlarınıza, fitre ve zekatlarımıza ihtiyacı var. Allah yaptığınız ve yapacağınız yardımlarınızı kabul etsin. 

 

Mustafa Efe'ye yardım etmek için aşağıdaki yardım seçeneklerini kullanabilirsiniz.

 

Alternatif 1

 

Türkiye İş Bankası
Mustafa Efe Özcan 

Açıklamaya, "Mustafaefe" yazınız

İBAN NO: TR40 0006 4000 0015 4210 4173 71

 

Alternatif 2

 

Yurtdışı PAYPAL yardım linki için tıklayınız

 

Alternatif 3

A

Yurtdışı go fund me bağış linki için tıklayınız

 

İnstagram hesabından güncel durumlarını takip edebilirsiniz tıklayınız

 

 

 

Kaynak: (ÜHA) - Ürgüp Haber Ajansı Editör: Şerif Taşar
Etiketler: Hemşerimiz, Mustafa, Efe, sağlığına, kavuşmak, için, desteklerinizi, istiyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı