Haber Detayı
24 Ekim 2017 - Salı 12:29
 
''Hayatın Anlamı Kitap" Okuma Projesi
ÜRGÜP Haberi
''Hayatın Anlamı Kitap

Proje koordinatörü Arzu Güleryüz Maraşlı, Ürgüp Belediyesi Sinema Salonunda yaptığı açılış konuşmasında, proje kapsamında okul ve kamu kurumlarında her gün en az 20 dakika kitap okunacağını belirterek, ilçede okuma alışkanlığını geliştirmeyi amaçladıklarını söyledi.

 

Ürgüp Kaymakamlığı önderliğinde düzenlenen proje kapsamında, projenin ilk gününde katılımcılara ücretsiz kitap dağıtıldı.

 

Program saygı duruşu ve istiklal marşı ile başladı. Proje koordinatörü Arzu Güleryüz Maraşlı ‘nın yapmış olduğu açılış konuşması ile devam eden programda projenin detayları hakkında katılımcılara bilgiler verildi. Program müzik dinletisinin ardından katılımcıların sinema solunda kitap okuması ile sona erdi.

 

Proje koordinatörü Arzu Güleryüz Maraşlı  “Hayatın anlamı kitap projemizle Ürgüp’te kitap okumaya karşı farkındalık yaratmayı hedefliyoruz. Böylece başta öğrencilerimiz olmak üzere, velileri, kamu personellerine bir taraftan kitap okuma heyecanı yaşatarak diğer yandan da okullarımızın ihtiyacı olan kitapları temin etmeye çalışarak kütüphaneler zenginleştirilecek ve ze kütüphaneler oluşturulacaktır. Bizler okumanın kutsal sayıldı bir dinden geliyoruz ama okumuyoruz. Projemizle inşallah çocuklarımızın gençlerimizin kitapla buluşmasına bir nebzede olsa katkı sağlamayı düşünüyoruz.  “Dedi

 

Programa Ürgüp Kaymakamı Mehmet Maraşlı, Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız, Vali İlhami Aktaş’ın eşi Songül Aktaş, İl Emniyet Müdürü Mehmet Artunay, İlçe Milli Eğitim Müdürü Savaş Özdemir, İlçe Emniyet müdürü Baki Yılmaz, İlçe Garnizon Komutanı Timur Budak, İlçe Jandarma Komutanı Okan Özcan, Ortahisar Belediye Başkanı İsmail Genç, Kütüphane Müdürü Ömer Nair, MHP İlçe Başkanı Mustafa Öz, KAPTİD Başkanı Yakup Dinler, NGC Başkanı Bayram Ekici, Kurum Amirleri, vatandaşlar, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 

 

Kaynak: (ÜHA) - Ürgüp Haber Ajansı Editör: Şerif Taşar
Etiketler: ''Hayatın, Anlamı, Kitap", Okuma, Projesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı