Haber Detayı
30 Nisan 2017 - Pazar 17:52
 
Hafta Sonu ve 1 Mayıs Tatili Nedeniyle Yoğunluk Yaşanıyor
TURİZM Haberi
Hafta Sonu ve 1 Mayıs Tatili Nedeniyle Yoğunluk Yaşanıyor

Kapadokya’nın sembolü haline gelen Ürgüp’ün girişinde, çatalkaya mevkiinde bulunan üç güzeller adıyla anılan peribacaları, 1 Mayıs tatili olması nedeniyle bölgeyi gezmeye gelen ziyaretçilerin akınına uğradı.

 

Kapadokya Bölgesine yurt içinden gelen yerli turistler yoğunluktayken, çeşitli ülkelerden gelen yabancı turistler de azda olsa eklendi. Kapadokya'yı tercih eden yerli ve yabancı turistler vakitlerini genellikle Uçhisar, Göreme Açık Hava Müzesi, Zelve, Paşabağları, Avanos, Aşk Vadisi, Gün Batımı Kızıl Çukur, Güvercinlik Vadisi ve Ürgüp Üç Güzeller mevkilisinde geçiriyor.

 

1 Mayıs işçi bayramının pazartesiye denk gelmesi ile 3 günlük tatili fırsat bilen ziyaretçiler nedeni ile Ürgüp merkez ve üç güzeller mevkii ziyaretçi akınına uğradı çeşitli illerden gelen yerli ziyaretçiler bölgede bir hareketlilik yaşattı. Sayısız otobüsler ile turlara katılan ziyaretçiler konaklama ve yeme içme gibi ihtiyaçlarını Ürgüp merkezde sağladıkları gözlendi. Hafta sonu otobüslerin çoğunlukta olması şehir içi trafiğinde etkili oldu, hususi araçları ile de gezmeye gelen misafirlerin araçları ile birlikte otopark alanlarında araç park edecek yer kalmadı.

 

Dünyada en fazla fotoğrafı çekilen yerler arasında olan Ürgüp Üç Güzeller’de ziyaretçiler öz çekim yaparak, çeşitli figürler sergileyerek, hatıra fotoğrafı çekinerek günlerini ölümsüzleştiriyorlar. Aynı zamanda ziyaretçiler geçmişi uzun yıllara dayanan tarihe sahip peri bacalarını ve bölgenin doğal güzelliklerini dürbünler vasıtasıyla da seyretme imkanı buluyorlar.

 

Öte yandan Ürgüp Polisi Cumhuriyet Meydanından Asmalı Konak mevkiine kadar araç trafiğini rahatlatmak için zaman zaman Çarşı istikametinden yukarı istikamete yolu süreli olarak trafiğe kapatarak sürücüleri altarnatif yollara yönlendiriyor.

 

2017 yılının her anlamda bereketli geçmesini diliyoruz.

 
Kaynak: (ÜHA) - Ürgüp Haber Ajansı Editör: Şerif Taşar
Etiketler: Hafta, Sonu, ve, 1, Mayıs, Tatili, Nedeniyle, Yoğunluk, Yaşanıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı