Haber Detayı
11 Nisan 2019 - Perşembe 15:18
 
Göreme - Ürgüp Yolu Kalıcı Olarak Trafiğe Kapatılıyor
Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya Bölgesinde, Göreme - Ürgüp yolu trafiğe kalıcı olarak kapatılıyor.
GÜNCEL Haberi
Göreme - Ürgüp Yolu Kalıcı Olarak Trafiğe Kapatılıyor

Kültür Varlıkları Koruma Kurulu Bölge Müdürlüğü tarafından alınan karar sonrasında Göreme Açık Hava Müzesi yolunda bulunan Tokalı Kilise'de ki kayma ve yıkılması tehlikesi nedeniyle Göreme - Ortahisar, Göreme - Ürgüp yolu kalıcı olarak trafiğe kapatılıyor.

 

Kültür Varlıkları Koruma Kurulu Bölge Müdürlüğü tarafından alınan karar Göreme Belediyesi'ne tebliğ edildiği ve yolu en kısa zamanda kapatılması talimatı verildiği öğrenildi.

 

Yolun kapatma kararının adından sosyal medya da ve halk arasında Ürgüplüler ve Ortahisarlılar sert bir şekilde kararı protesto ettiklerini dile getirdiler. Yolun kapanması sonrası alternatif kestirme bir güzergah olmadığını Ürgüp'ün tur programlarından çıkartılabileceği, fazla km yapacak olan tur şirketlerinin maliyeti mana edilerek Ürgüp'e yemek veya çarşı alışverişi için gelmeyeceği, özellikle yerli turistin Avanos - Göreme - Uçhisar üçgeninde kalacağı kaygısı oluşarak, Ürgüp ve Ortahisar'ın turizmden soyutlana bileceği dile getirildi ve karar protesto ediliyor.

 

Kaynak: (ÜHA) - Ürgüp Haber Ajansı Editör: Şerif Taşar
Etiketler: Göreme, -, Ürgüp, Yolu, Kalıcı, Olarak, Trafiğe, Kapatılıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı