Haber Detayı
15 Nisan 2019 - Pazartesi 15:13
 
Dinler Japonya’nın Türkiye Büyükelçisini Kapadokya'da konuk etti
Yakup Dinler ve Mehmet Dinler, Japonya’nın Türkiye Büyükelçisi Akios Miyajima’yı Kapadokya’da konuk etti.
TURİZM Haberi
Dinler Japonya’nın Türkiye Büyükelçisini Kapadokya'da konuk etti

Kapadokya Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (KAPTİD) Başkanı Yakup Dinler, Japonya’nın Türkiye Büyükelçisi Akio Miyajima’yı Kapadokya’da misafir etti. KAPTİD Başkanı Dinler yaptığı açıklamada, “Gerçek bir Türkiye ve Kapadokya dostu olan, gittiği her yerde Kapadokya'nın tanıtımını yapan Japonya'nın Türkiye Büyükelçisi Ekselansları Akio Miyajima ve çok önemli dostlarını Ürgüp'te ağırlama şerefine nail olduk.

 

2018 yılında Kapadokya'ya gelen turist sayısı sıralamasında 10. sırada yer alarak yıllar sonra tekrar ilk 10'a giren Japon dostlarımız, 2019'un verilerinde an itibariyle 6. sırada yer alıyor. Yılsonu itibariyle ise ilk dört sırada Japon misafirlerimizin olacağını bekliyoruz.

 

Bölgenin tekrar Japonya'da rağbet görmesinde elbette burada bulunan diplomatik misyonundan olumlu bilgi gitmesi çok önemli bir unsur teşkil ediyor. Bu sebeple Ekselanslarına tüm Kapadokya adına tekrar tekrar çok teşekkür ederiz” dedi.

 

Royal Balon Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Dinler'de, "Japonya - Ankara Büyükelçisi Sayın Akio Miyajima’yı işletmemiz Royal Balloon - Cappadocia'da misafir ettik, gönül köprüleri kurmaya devam ediyoruz. Umarım Kapadokya özlediği Japon misafirlere kısa sürede kavuşacak." dedi

 

 
Kaynak: (ÜHA) - Ürgüp Haber Ajansı Editör: Şerif Taşar
Etiketler: Dinler, Japonya’nın, Türkiye, Büyükelçisini, Kapadokya'da, konuk, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı