Haber Detayı
17 Mayıs 2019 - Cuma 12:19
 
Damsa Barajı Kapalı Devre Sulama Hattına Su Basımı Başladı
Mustafapaşa Köyü Muhtarlığı tarafından muhtarlık sorumluluk alanı içerisinde bulunan Damsa Barajı sulama suyu hakkında bilgilendirme yapıldı.
GÜNCEL Haberi
Damsa Barajı Kapalı Devre Sulama Hattına Su Basımı Başladı

Mustafapaşa Köyü Muhtarlığı, sorumluluk alanı içerisinde bulunan Damsa Barajı arazi sulama konusu hakkında duyuru yayınladı. Yayınlanan duyuru Ürgüp Ziraat Odası Başkanlığı tarafından da üreticilerine bildirilmek üzere paylaşıldı.

 

Duyuruda şu sözlere yer verildi.

 

“Arazilerin sulanması için Mustafapaşa (Sinasos'tan) başlayan ve Ürgüp eski Meteoroloji binasına kadar uzanan Damsa barajı kapalı devre sulama sistemi (16 mayıs 2019 Çarsamba günü) dün itibari ile DSİ ve Ayhanlar sulama Birliğinden gelen yetkililer nezaretinde kapalı devre sulama sistemine su dolum işlemi başladı ve 2-3 gün içerisinde hatların komple dolumu sağlandıktan sonra vatandaşlarımızın 20 mayıs 2019 pazartesi günü itibari ile kullanımına sunulacaktır. Ürgüp ilçemizdeki vatandaşlarımızın arazilerini sulayabilmeleri için ise sulama (ark) kanallarının temizlik çalışmaları bittikten sonra kanala su verileceği belirtildi.

 

Ayrıca Ürgüp ilçemizdeki vatandaşlarımızın arazilerini sulama yapabilmeleri için de sulama çayına su verileceği konusunda bilgilendirir, bu yıl vatandaşlarımız için bol bereketli ve verimli ürünler alabilmelerini dileriz.”  denildi.

 

 

Kaynak: (ÜHA) - Ürgüp Haber Ajansı Editör: Şerif Taşar
Etiketler: Damsa, Barajı, Kapalı, Devre, Sulama, Hattına, Su, Basımı, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı