Haber Detayı
10 Temmuz 2019 - Çarşamba 18:17
 
Damsa Barajı Arazi Sulaması Ayhanlar Sulama Birliği Yeni Yerinde
Damsa Barajı Mustafapaşa köyü ve Ürgüp Arazi Sulama Sorumlusu Ayhanlar Sulama Birliği Ürgüp şubesi yeni yerinde hizmet vermeye başladı
GÜNCEL Haberi
Damsa Barajı Arazi Sulaması Ayhanlar Sulama Birliği Yeni Yerinde

Damsa Barajı Mustafapaşa köyü ve Ürgüp Arazi Sulama işini gerçekleştiren yetkili birlik olan Ayhanlar Sulama Birliği Ürgüp'te yeni hizmet noktasına taşındı. Konuyla ilgili bigi aktaran Mustafapaşa köyü Muhtarı Gültekin Kan şu açıklamalarda bulundu.

 

Muhtar Gültekin Kan;

Kayseri Devlet Su İşleri 12. Bölge Müdürlüğü tarafından ihalesi yapılan ve bitirilen Damsa Barajı Kapalı Devre Sulama işi bitimi sonrasında 2018 yılında Arazi Sulama işlerini yetki ve sorumluluğunu Mustafapaşa Muhtarlığına bırakmıştı.

 

Kayseri Devlet Su İşleri 2019 yılında ise bütün yetki ve sorumluluğu AVANOS AYHANLAR SULAMA BİRLİĞİNE devretmesi ile birlikte arazi sulama kayıt İşlemlerini Mustafapaşa Muhtarlık hizmet binasında vermişti.

 

Daha sonra kısa bir süredir Ürgüp'te İtfaye Binasında hizmet veren birlik bugün 10.07.2019 tarihi itibariyle Kasaplar Çarşısı Üzerine (Yücel Sarraf Üst Katı, Terzi Ömer yanı)'na abone ve irtibat ofisi açtı. Bundan böyle Ürgüp Damsa Barajı Mustafapaşa köyü ve Ürgüp arazileri sulama iş ve işlemleri artık Avanos Ayhanlar Sulama Birliği tarafından açılan Ürgüp şubesinde yürütülecek.

 

Ayhanlar Sulama Birliği

Adres: Cumhuriyet Mahallesi Dumlupınar Caddesi (Yücel Sarraf Üst Katı, Terzi Ömer Yanı) - Ürgüp

 

Kaynak: (ÜHA) - Ürgüp Haber Ajansı Editör: Şerif Taşar
Etiketler: Damsa, Barajı, Arazi, Sulaması, Ayhanlar, Sulama, Birliği, Yeni, Yerinde,
Yorumlar
Haber Yazılımı