Haber Detayı
18 Haziran 2020 - Perşembe 13:09
 
ÇKS Kayıtlarında Son 9 Gün
GÜNCEL Haberi
ÇKS Kayıtlarında Son 9 Gün

Ürgüp Ziraat Odası Başkanlığı;  2020 üretim yılı için ÇKS (Çiftçi Kayıt Sistemi) başvuruları için SON 9 GÜN!

 

Ziraat Odası Başkanlığından yapılan açıklamada; "Şuan için ÇKS kayıtlarında herhangi bir erteleme uzatma gibi bir durum söz konusu olmadı. Bugünden itibaren bakarsak hafta sonlarını çıkarsak çalışma günü olarak önümüzde SADECE SON 9 İŞ GÜNÜ gibi bir çalışma süresi var.

 

Çiftçilerimizin özellikle içinde bulduğumuz salgın hastalık sürecinde yoğunluk oluşturmadan tedbirli bir şekilde toplum sağlığımız için maskeli olarak dışarı çıkmaları ve odamızda, İlçe Tarım müdürlüğümüzde işlemler esnasında da maske takmalarını, kişiler arasında sosyal mesafe kurallarına uymalarını tavsiye ediyoruz."

 

Üreticilerin, Çiftçi Kayıt Sistemi başvurularını veya kayıt güncellemelerini yapabilmeleri için, istenilen belgelerle birlikte 30 Haziran 2020 tarihine kadar bağlı bulundukları tarım müdürlüklerine şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir.

 

Üreticilerimiz Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) başvurularını veya kayıt güncellemelerini yapabilmeleri için istenilen belgeleri tarım müdürlüklerinden temin edebileceklerdir. Çiftçilerimizin mağdur olmamaları için başvuru dilekçesi ve belgelerini zamanında teslim etmeleri gerekmektedir. 

 

Not: Geçtiğimiz sene her hangi bir uzatma yapılmadı, bu sene içinde bir netlik yok, "uzatma olur nasıl olsa diyerek" lütfen ihmal gelmeyiniz üzülen çiftçimiz olmasın. Üreten kazansın bol bereketli, sağlıklı, kazançlı günler dileriz.

Kaynak: (ÜHA) - Ürgüp Haber Ajansı Editör: Şerif Taşar
Etiketler: ÇKS, Kayıtlarında, Son, 9, Gün,
Yorumlar
Haber Yazılımı