Haber Detayı
30 Haziran 2020 - Salı 14:40
 
ÇKS’de SON GÜN BUGÜN
GÜNCEL Haberi
ÇKS’de SON GÜN BUGÜN

Ürgüp Ziraat Odası Başkanlığı;  2020 üretim yılı için ÇKS (Çiftçi Kayıt Sistemi) başvuruları için SON GÜN BUGÜN!!

 

Ziraat Odası Başkanlığından yapılan açıklamada; "Şuan için ÇKS kayıtlarında herhangi bir erteleme uzatma gibi bir durum söz konusu olmadı. Bugün son gün!

 

Çiftçilerimizin özellikle içinde bulduğumuz salgın hastalık sürecinde yoğunluk oluşturmadan tedbirli bir şekilde toplum sağlığımız için maskeli olarak dışarı çıkmaları ve odamızda, İlçe Tarım müdürlüğümüzde işlemler esnasında da maske takmalarını, kişiler arasında sosyal mesafe kurallarına uymalarını tavsiye ediyoruz."

 

Üreticilerin, Çiftçi Kayıt Sistemi başvurularını veya kayıt güncellemelerini yapabilmeleri için, istenilen belgelerle birlikte 30 Haziran 2020 tarihine kadar bağlı bulundukları tarım müdürlüklerine şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir.

 

Üreticilerimiz Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) başvurularını veya kayıt güncellemelerini yapabilmeleri için istenilen belgeleri tarım müdürlüklerinden temin edebileceklerdir. Çiftçilerimizin mağdur olmamaları için başvuru dilekçesi ve belgelerini zamanında teslim etmeleri gerekmektedir. 

 

Not: Geçtiğimiz sene her hangi bir uzatma yapılmadı, bu sene içinde bir netlik yok, "uzatma olur nasıl olsa diyerek" lütfen ihmal gelmeyiniz üzülen çiftçimiz olmasın. Üreten kazansın bol bereketli, sağlıklı, kazançlı günler dileriz.

Kaynak: (ÜHA) - Ürgüp Haber Ajansı Editör: Şerif Taşar
Etiketler: ÇKS’de, SON, GÜN, BUGÜN,
Yorumlar
Haber Yazılımı