Haber Detayı
09 Ağustos 2019 - Cuma 14:54
 
Bayram Süresince Tarım Araçları Trafiğe Çıkmayacak
İçişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre Kurban Bayramı Trafik Tedbirleri kapsamında çiftçilerin bayram boyunca römorklu traktörle, patpat, biçerdöver vb tarım araçları ile karayoluna çıkmalarının yasak olduğu duyuruldu.
GÜNCEL Haberi
Bayram Süresince Tarım Araçları Trafiğe Çıkmayacak

İçişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi kara yollarında alınacak tedbirleri içeren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu imzalı "Bakanlık Talimatı" illere gönderildi.

 

09.08.2019-14.08.2019 tarihleri arasında bayram tatili süresince ilimiz Adana, Ankara, Konya ve Nevşehir karayolunun geliş-gidiş istikametlerinde, karayolu üzerinde traktörler, biçerdöverler ve zirai araçlar Trafiğe çıkamayacak.

 

Konuya ilişkin alınan bilgiye göre "09.08.2019-14.08.2019 tarihleri arasında bayram tatili süresince Aksaray Adana, Ankara, Konya ve Nevşehir karayolunun geliş-gidiş istikametlerinde, karayolu üzerinde traktörler, biçerdöverler ve zirai araçların trafiği aksatıp yavaşlatmaları, trafiği tehlikeye sokmaları ve kazaya sebebiyet vermeleri nedeniyle, gece ve gündüz saatlerinde trafiğe çıkmalarına kısıtlama getirilmiştir. Karara uymayanlara cezai işlem uygulanacaktır." denildi

 

İçişleri Bakanlığının 2019 Yılı Kurban Bayramı Trafik Tedbirleri” başlıklı genelgenin 17. Maddesi’nde duyurulan yasakla ilgili olarak; 

Tarımsal faaliyetlerin yoğun olarak yapıldığı bölgelerde karayolu üzerinde tarımsal zirai araçları, traktörler, biçerdöverler ve benzerlerinin uygunsuz olarak trafikte seyretmelerine izin verilmeyecek, kısıtlama ve yasaklara uymaları ile traktör römorklarına arkadan çarpma, traktörlerin tarladan karayoluna katılımı sırasında meydana gelen yandan çarpma şeklindeki kazalar, römorkların uygunsuz ve görüşü engelleyecek şekilde yüklenmesi ve bu araçların fenni muayene ve sigortalarının yaptırılması konusunda denetimlerin yanı sıra Ziraat Odaları ve diğer platformlarda bilgilendirme çalışmaları yapılması.

Kaynak: (ÜHA) - Ürgüp Haber Ajansı Editör: Şerif Taşar
Etiketler: Bayram, Süresince, Tarım, Araçları, Trafiğe, Çıkmayacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı