Haber Detayı
03 Nisan 2021 - Cumartesi 13:15
 
Başkan Öz ' Fikirleri tabuta sığmayan adamı 24. yılında özlemle, rahmetle, minnetle anıyoruz'
Milliyetçi Hareket Partisi Ürgüp İlçe Başkanı Tevfik Öz, Alparslan Türkeş’in 4 Nisan 1997’de aramızdan ayrılışının 24. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
SİYASET Haberi
Başkan Öz ' Fikirleri tabuta sığmayan adamı 24. yılında özlemle, rahmetle, minnetle anıyoruz'

Milliyetçi Hareket Partisi Ürgüp İlçe Başkanı Tevfik Öz yakın tarihin bir dönemine damgasını vuran Alparslan Türkeş’in 4 Nisan 1997’de aramızdan ayrılışının 24. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

 

Öz Mesajında "Ömrünü milletine hizmet ve Türk Dünyası’nın birlik beraberliği mücadelesiyle geçiren Milliyetçi Hareket’in efsanevi lideri Alparslan Türkeş’i vefatının 24. ölüm yıldönümünde özlemle, saygıyla anıyoruz" diyerek mesajının devamında şu ifadelere yer verdi:

 

"Türk Milletinin yetiştirdiği en önemli devlet adamlarından biri olan cennet mekân Başbuğ Aparslan Türkeş'in ebedi âleme intikalinin 24. yıl dönümünde O'nun fikirlerinin ne kadar değerli olduğunu bugünlerde çok daha iyi anlıyoruz. Öngörü ve uzak görüşlülüğünü geniş vizyonuyla birleştiren Başbuğ Alparslan Türkeş'in devlet ve siyaset hayatında benimsediği ideal, ülkü ve erdem gibi üstün değerleriyle her zaman millete mal olmuş tarihi bir şahsiyettir.

 

Merhum Alparslan Türkeş, hayatı boyunca verdiği mesajlarla Türk siyasetine yön vermiş, Türk Milleti'ne ve Türk Dünyası'na hizmet etmiş; Devletin selameti, milletin bekası, Cumhuriyetin ilelebet yaşayabilmesi için her türlü fedakârlığa göğüs germiş bir Devlet adamıdır. O sadece bir siyaset adamı değil, gerçek bir vatan sevdalısı, Türk Milleti ve Türk Devleti'ne olan bağlılığı ile Türk siyasetinde yeri zor doldurulacak büyük bir devlet adamıdır.

 

Başbuğ Alparslan Türkeş, geleceğimizin teminatı ve sahibi olan Türk Gençliğine daima özel bir önem vermiş; Gençliğimizin, Türk töresinin ve İslam ahlakının güzelliklerini tanıması ve benimsemesi doğrultusunda, gelecek nesiller için geceli gündüzlü durmadan çalışan, Türk Milletinin yetiştirdiği en büyük Devlet Adamlarından biri olmuştur. Toplumu saran manevi boşluğun tehlikelerini, toplumsal huzurun ahlaklı ve dürüst insanlarla temellenebileceğini her fırsatta dile getirmiştir.

 

"Ezan dinmez, Bayrak inmez, Vatan bölünmez" diyerek tek devlet, dek dil, tek bayrak ülküsünü savunan; Verdiği demokrasi mücadelesi her geçen gün daha iyi anlaşılan Başbuğ Alparslan Türkeş’i ebediyete intikalinin 24. yıldönümünde rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Mekânı Cennet, Ruhu şad olsun" dedi.

 

Kaynak: (ÜHA) - Ürgüp Haber Ajansı Editör: Şerif Taşar
Etiketler: Başkan, Öz, ', Fikirleri, tabuta, sığmayan, adamı, 24., yılında, özlemle,, rahmetle,, minnetle, anıyoruz',
Yorumlar
Haber Yazılımı