Haber Detayı
29 Ekim 2020 - Perşembe 12:10
 
Başkan Kahraman'ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı
GÜNDEM Haberi
Başkan Kahraman'ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

AK Parti Ürgüp İlçe Başkanı Oğuz Kahraman Cumhuriyetin Kuruluşunun 97. Yıl Dönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

 

Başkan Kahraman Mesajında “29 Ekim, bağımsızlığını kazanma uğrunda yıllarca mücadele veren ve tüm imkânsızlıklara rağmen bu haklı mücadeleden dünyaya örnek olan destansı bir zaferle ayrılan bir milletin egemenliğine olan en derin tutkusunu yaşadığı gündür. Türk Milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir’ diyerek ilan ettiği Cumhuriyet, Türk milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez bir değerdir.

 

Cumhuriyet bize ulus olma, dünya milletlerinin onurlu bir üyesi olma bilincini kazandırmıştır. Türkiye Cumhuriyeti laik ve demokratik anlayıştan taviz vermeden, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün çizdiği çağdaş uygarlık yolunda hızla ilerlemektedir. Buna hiçbir güç engel olamayacak ve Türkiye Cumhuriyeti devleti sonsuza kadar yaşayacaktır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Cumhuriyeti’nin yegane kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi sevgi, saygı ve minnetle anıyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun’’ dedi.

 

Kaynak: (ÜHA) - Ürgüp Haber Ajansı Editör: Şerif Taşar
Etiketler: Başkan, Kahraman'ın, 29, Ekim, Cumhuriyet, Bayramı, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı