Haber Detayı
23 Nisan 2020 - Perşembe 16:39
 
Başkan Aydın, ‘23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun’
GÜNCEL Haberi
Başkan Aydın, ‘23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun’

Ürgüp Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Aydın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle 100. Yıl kutlama mesajı yayımladı.

 

Milli Bağımsızlığımızın, demokrasimizin ve Cumhuriyetimizin öncüsü ve güvencesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’ nin açılışının 100. Yıldönümünü kutlamanın sevincini ve gururunu yaşıyoruz.

 

Olağanüstü şartlarda oluşan ve Kurtuluş Savaşımızın mucizevi mücadelesine yön veren kararların alındığı çatı olan TBMM’ nin kuruluş gününü çocuklara adayan Büyük Önder Atatürk, vatanımızın bağımsızlığı uğruna verilen kutsal mücadelenin nesilden nesile aktarılması suretiyle sürekli hafızalarda tutulmasının önemine vurgu yapmıştır.

 

Tüm dünya çocuklarının katılımıyla kutlanılan ilk ve tek çocuk bayramı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ nın gelecekte ulusları yönetecek ve yönlendirecek olan nesilleri ortak bir coşku etrafında bir araya getirmesi münasebetiyle dünya barışına da katkısı yadsınamaz.

 

Bu duygu ve düşüncelerle Ulusumuzun ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten duygularımla kutluyor, TBMM’ nin  kuruluşunda ve Kurtuluş Savaşımızın kazanılmasında emeği geçen başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi saygı, şükran ve rahmetle anıyorum.

Kaynak: Editör: Şerif Taşar
Etiketler: Başkan, Aydın,, ‘23, Nisan, Ulusal, Egemenlik, ve, Çocuk, Bayramı, Kutlu, Olsun’,
Yorumlar
Haber Yazılımı