Haber Detayı
25 Mart 2020 - Çarşamba 17:31
 
Asılsız Korona İftiraları Ürgüp’te Esnafı Zor Duruma Sokuyor
ÜRGÜP Haberi
Asılsız Korona İftiraları Ürgüp’te Esnafı Zor Duruma Sokuyor

Ürgüp’te iki kişide pozitif bulguya rastlanıldı. İki kişi hastaneye kaldırıldı. Haberin sosyal medyada yayılmasının ardından olay vatandaşlar arasında paniğe neden oldu.

 

Bazı kendini bilmez işgüzarların ortaya attıkları asılsız iddialar Ürgüp’te bir çok esnafı zor durumda bıraktı. Asılsız söylemlerde, işletme sahiplerinde virüs çıktığı için işletmelerinin kapalı olduğu ve açık ise de bu işyerlerine gitmemeleri konusunda paylaşımlarda bulunuldu. Kırtasiyeci, kozmetikçi, market sahipleri hakkında asılsız korona virüsü söylemleri işletme sahiplerini açıklama yaptırmak zorunda bıraktı.

 

Mağdur bir esnafımız haber sitemiz aracılığı ile yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi. “Hakkımızda asılsız koronavirüs söylemleri yayılmakta, ne bizde nede bir çalışanımızda bahsedilen virüs yoktur. İş yerlerimiz faaliyetlerine devam etmektedir. Vatandaşlarımız bu söylemlere kesinlikle itibar etmemelidir. Bu iftira atan kişi yada kişiler hakkında yasal süreci başlatacağız.” Dedi.

 

Asılsız korona paylaşımları yapanlar hakkında yasal işlem başlatılacağı daha önce İçişleri Bakanlığı tarafından yapılacağı bildirilmişti. Ürgüp Haber Ajansı olarak vatandaşlarımıza, Resmi makamlar haricinde ki halk arasında yayılan dedikodulara itibar etmemelerini  bildiririz. En doğru kaynağı devlet makamları olduğunu asla unutmayın.

 

İşte Korona İftirası sonrasında Mağdur olan esnaflarımızın yapmış oldukları paylaşımlar.

Kaynak: (ÜHA) - Ürgüp Haber Ajansı Editör: Şerif Taşar
Etiketler: Asılsız, Korona, İftiraları, Ürgüp’te, Esnafı, Zor, Duruma, Sokuyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı