Haber Detayı
09 Kasım 2020 - Pazartesi 10:19
 
Aracınız Bayar Oto Güvencesiyle Kışa Hazır
ÜRGÜP Haberi
Aracınız Bayar Oto Güvencesiyle Kışa Hazır

Kışa girerken pek çok konuda hazırlık yapıldığı gibi aracınızı da kışa hazırlamanız gerekiyor. Bu konuda gerek yedek parça gereksede tamir bakım hizmetleri ile aracınız Bayar Otomotiv güvencesiyle kışa hazır. 

 

Soğuk, sisli, yağmurlu ve karlı havalarda araç kullanımı her zamankinden daha riskli olacağından, araçların da buna göre bakımlarının yapılması gerekiyor. Aracınızın belli başlı parçalarının bakım görmesi veya değiştirilmesi, sürüş güvenliği için önemli.

 

Oluşabilecek Masraflarınız Düşer

 

Kış sebebiyle Kötü hava şartları motorun performansını zorlar, kar ve buz araç çekişini sınırlar. Aracınızın kışlık bakımını yapmadığınızda, oluşabilecek arıza durumunda 1 bin lira ile 5 bin lira arasında bir fatura ödemek zorunda kalırsınız. Zamanında yaptıracağınız bakımlar sizi oluşabilecek masraflardan kurtaracaktır.

 

Ürgüp'te Bayar Otomotiv sahibi ibrahim Bayar bir araca yapılacak olan bakımları şu şekilde sıraladı.

 

Arabamıza Kışlık Bakımda Yapılması Gerekenler

1-En önemlisi antifirizimizin değiştirilmesidir. Yaz aylarında belki özelliği azalmış olabilir yada antifirimizin derecesi azalmıştır. Mutlaka yenisi ile değiştirmeliyiz.

 

2-Lastiklerin Kontrolü mutlaka yapılmalıdır. Lastikleriniz kış lastiği değilse olası kazalara sebep olmamak için mutlaka kış lastiklerinizi taktırınız. Özellikle ticari araçlarda 1 Aralıkta zorunludur. Lastik basınçları da kontrol etmemiz gerekmektedir.

 

3-Yağ bakımları yapılmalıdır. Yağınızın kalitesini ve seviyesini mutlaka kontrol ediniz. Eğer yağınız eksikse tamamlayınız.

 

4-Enjektörlerin bakımını yaptırınız. Bozuk enjektör soğuk havalarda arabanızın geç çalışmasını yada hiç çalışmamasına sebebiyet verir.

 

5-Bujilerin kontrolü mutlaka yapılmalıdır. Bozuk ısıtma bujileri arabanızın soğuk havalarda çalışmamasına sebep vermektedir.

 

6-Akünüzü mutlak kontrol ettiriniz. Değerini mutlak ölçtürünüz. Arabalar kışın soğuk havalarda geç ısındığı için kötü bir akü arabanızı çalıştırmayacaktır.

 

7-Arka cam rezidansı kontrol edilmelidir. Faal çalışmayan rezidans arka camın buğusunu ve buzunu çözmeyecektir.

 

8-Kaloriferler kontrol edilmelidir. Kaloriferinizin Sıcak hava üflemesine ve polen filtrenizi kontrol etmeniz fayda sağlayacaktır.

 

9- Sileceklerin kontrolü yapılmalıdır. Yıpranmış lastikleri kopmuş silegeçler yenisi ile değiştirilmelidir. Kışın yağışlı havalarda çok önemlidir

 

Lütfen aracınızla güvenli bir seyahat için aracınızın kış bakımını tamamladığınızdan ve zorunlu trafik sigortası ile kasko sigortasını yaptırdığınızdan emin olun.

 

Uygun Fiyat Garantisi ile araçlarınızın bakımlarını aynı gün içerisinde yapmaktayız. Ödemelerinizi ister peşin, ister kredi kartı ile yapabilirsiniz.

 

Bayar Otomotiv Aracınıza değer katar...

İletişim İçin;

Yedek Parça 0543 889 50 50

Yol Yardım  0544 841 50 50 -  0530 402 51 60

Kaynak: (ÜHA) - Ürgüp Haber Ajansı Editör: Şerif Taşar
Etiketler: Aracınız, Bayar, Oto, Güvencesiyle, Kışa, Hazır,
Yorumlar
Haber Yazılımı