Haber Detayı
13 Temmuz 2019 - Cumartesi 20:25
 
Ahmet Aydın ‘Kahraman milletimizin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününü kutlarım’
ÜRGÜP Haberi
Ahmet Aydın ‘Kahraman milletimizin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününü kutlarım’

Ürgüp Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Aydın, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 3’inci yılı dolayısıyla yaptığı açıklamada, 15 Temmuz’un tüm dünyaya millet olma dersinin verildiği demokrasi zaferi olduğunu belirten Aydın, darbe teşebbüsünün sadece iktidara karşı değil, Milli İradeye karşı yapıldığını söyledi.

 

Aydın Mesajında “Türkiye, 15 Temmuz 2016 akşam saatlerinden itibaren tarihinin en kritik günlerinden birini yaşamıştır. Ülkemizin ve milletimizin gözbebeği olan Türk Silahlı Kuvvetlerimiz içinde çöreklenmiş bir grup, emir-komuta zinciri dışına çıkarak darbe girişimi başlatmıştır. Fethullahçı terör örgütü üyesi oldukları anlaşılan bu grup, uçaklarla, helikopterlerle, tanklarla, silahlarla devlete ve millete karşı hunharca saldırıya geçmiştir.

 

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’nın liderliğinde aziz vatanperver, milletperver  halkımız hainlere karşı dik durarak kadın,erkek,yaşlı,çocuk demeden sokaklara dökülmüş tanklara karşı göğüslerini siper ederek canları pahasına kalkışmayı engellemiş tarihe adını altın harflerle nakşedilecek bir zafere imza atmışlardır.

 

15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günüdür. Bugün tarihte bir dönüm noktasıdır, unutmamalı ve unutturmamalıyız.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, şanlı bayrağımızın dalgalandığı her karış toprak için demokrasi ve milli irade mücadelesinin bedelini canlarıyla ödeyen, vatanın birlik ve bütünlüğü uğruna canlarını feda eden aziz şehit ve kahraman gazilerimizi, minnet, şükran, rahmetle anıyorum. “ dedi

Kaynak: (ÜHA) - Ürgüp Haber Ajansı Editör: Şerif Taşar
Etiketler: Ahmet, Aydın, ‘Kahraman, milletimizin, 15, Temmuz, Demokrasi, ve, Milli, Birlik, Gününü, kutlarım’,
Yorumlar
Haber Yazılımı