Haber Detayı
03 Ocak 2021 - Pazar 21:15
 
4 Yaşındaki Mustafa Efe İçin Son 21 Gün
Nevşehir’de Funda Aşir Özcan çiftinin 4 yaşındaki oğulları Mustafa Efe doğuştan kulak kanalı, kulak deliği ve dış kulağı olmadan dünyaya geldi.
Sizden Gelenler Haberi
4 Yaşındaki Mustafa Efe İçin Son 21 Gün

 

Nevşehir’de 4 yaşındaki Mustafa Efe doğuştan dış kulağı olmadan dünyaya geldi. Ailesinin ise minik oğullarının sağlığına kavuşması için sosyal medyadan kampanya başlatılırken minik Mustafa Efe’nin kulaklarına kavuşması için ise ABD’de ameliyat olması gerekiyor.

 

Mustafa Efe için ailesi tarafından bir destek kampanyası başlatılırken Efe’nin kulaklarına kavuşması için 174 bin dolara ihtiyaç var. Baba Aşir Özcan yaptığı açıklamada lütfen yardım çağrımıza Mustafa Efe’ye kulak verin ifadeleri ile hayırseverlere destek çağrısında bulundu. Baba Aşir Özcan, bizim tek bir isteğimi tek bir hayalimiz var o da oğlumuzun kulaklarına kavuşması dedi. Baba Aşir Özcan, “ Oğlumuz doğuştan iki kulak mikrotialı doğdu. Şuanda oğlumuz 4 buçuk yaşında ve en yakın zamanda ameliyat olması gerekiyor. Eğer rahatsızlığı kulak kepçesi olmuş olsaydı Türkiye’de yapılıyordu. Ama 2 kulak olduğu için yurtdışında yapılması gerekiyor. Çünkü Türkiye’de kulak kanalı açılamıyor. Açıldığı zamanda kulak kanalının açık kalacağına dair garanti vermiyorlar. Kapanabilir, enfeksiyon kapabilir diyorlar. Türkiye’nin bir çok yerinde bulunan doktor ile hasta yakınları ile görüştük. Ama en olumlu sonucu Amerika’dan aldık. ABD’de ki hastane bizden test sonucu istedi. Bizde test sonuçlarını gönderdik. Sonrasında ise bize bu ameliyatın yapılabileceğini söylediler. İsteğimiz ricamız biz bu ameliyat masraflarını karşılayamayız. Çünkü bu kadar yüksek bir durumuz yok. Tek isteğimiz hayırsever insanların bize yardım etmesidir. ABD’de bulunan hastane tek kulak için 87 bin dolar, iki kulak için 174 bin dolar ücret talep ettiler. Oğlumuz için kısa bir süre önce kampanya başlattık. Yardım oluyor. Bize yardım gönderenlerden Allah razı olsun. Yani az çok demeden yardım edenler oluyor. Ama biz sesimizi daha çok duyurmak istiyoruz” dedi.

 

Aşir Özcan Tel:  0544 284 83 73

 

Türkiye İş Bankası

 

Mustafa Efe Özcan

 

İban: TR40 0006 4000 0015 4210 4173 71

 

Açıklamaya: Mustafaefe yazılacak

 

İnstagram Bilgi Hesabı:

https://instagram.com/mustafaefekulaklarinakavussun?igshid=s21n818picq0

 

Kaynak: (ÜHA) - Ürgüp Haber Ajansı Editör: Şerif Taşar
Etiketler: 4, Yaşındaki, Mustafa, Efe, İçin, Son, 21, Gün,
Yorumlar
Haber Yazılımı