Haber Detayı
08 Aralık 2019 - Pazar 19:54
 
15 Temmuz (TOKİ) Mahallesindeki Başıboş Köpekler Tehlike Saçıyor
ÜRGÜP Haberi
15 Temmuz (TOKİ) Mahallesindeki Başıboş Köpekler Tehlike Saçıyor

Ürgüp’ün 15 Temmuz TOKİ mahallesinde boy gösteren ve başıboş dolaşan sokak köpekleri özelikle okul sezonu başlamasıyla birlikte, son günlerde vatandaşların korkulu rüyası haline gelirken büyük tehlike saçıyor.

 

Vatandaşlar, sokak köpeklerinin yaşam alanlarından uzaklaştırılması için ilgililere bilgilendirme ve ihbar yaptıklarını,  ancak ilgililerin bu konuda duyarsız kalarak kulak asmadıklarını belirttiler.  

 

Vatandaşlar yetkililerin başıboş gezen sokak köpeklerine bir an önce çözüm bulmalarını isterken, Bir vatandaşımız “ ben 30 yaşındayım ben ekmek almaya giderken korkuyorum, bakkala giderken bile kaç kez yol değiştiriyorum çocuklar okula giderken ne yapsın? Köpekle karşılaşan çocuklar panik yapıyorlar beyin travması geçirircesine korkuyorlar, çok tedirginiz bir an önce başıboş gezen köpekler için bir çalışma yapılmasını istiyoruz çünkü 1 tane değil bir araya geldiklerinde en az sayıları 15-20’yi buluyor zaman zaman bu rakam daha yükseklere çıkıyor dedi.”

 

İhbar hattımızdan bize ulaşan bir başka vatandaşımız ise “ Sürüler halinde gezen bu köpekler sabahın erken saatlerinde dolaşıyor. Çocuklarımız köpeklerden korktuğu için sabahları okula götürüp ve akşamları kendimiz okullardan alıyoruz. Sokak köpekleri konusunda ilgililerin duyarlı hareket etmelerini önemle bekliyoruz.” Dedi.

 

Ve bunlar gibi bir çok beyanları bizlere ileten vatandaşlarımız, Bu tehlikenin son bulması için illa ki bir can kaybının yaşanması mı gerek” diye tepkilerini dile getirdiler.

Kaynak: (ÜHA) - Ürgüp Haber Ajansı Editör: Şerif Taşar
Etiketler: 15, Temmuz, (TOKİ), Mahallesindeki, Başıboş, Köpekler, Tehlike, Saçıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı