Haber Detayı
16 Temmuz 2019 - Salı 08:11
 
15 Temmuz Şehitlerini Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü Programı Düzenlendi
GÜNDEM Haberi
15 Temmuz Şehitlerini Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü Programı Düzenlendi

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında "Milli Birlik Yürüyüşü" düzenlendi.

 

Ürgüp Hükümet Konağı önünden başlayan yürüyüşe Kaymakam Mehmet Maraşlı, Belediye Başkanı Mehmet Aktürk, Kapadokya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ali Karasar,ilçemiz siyasi parti, sivil toplum kuruluşu ve kamu kurumu temsilcileri ile vatandaşlarımız katıldı.

 

Ellerinde Türk bayrakları ile, Atatürk Bulvarından hareket eden kortejin yürüyüşü Cumhuriyet meydanındaki etkinlik alanına gelinmesi ile son buldu.

 

Cumhuriyet meydanında aziz şehitlerimizin manevi huzurunda yapılan saygı duruşu, İstiklal Marşımızın okunması ve Kur’an-ı Kerim tilavetinin dinlenmesi ile başlayan program Şehit Bomba İmha Uzmanı Astsubay Arif Çakır'ın eşi Semra Çakır ve Şehit Ulş. Er Onur Yaman'ın babası Muhammet Yaman, Şehit Polis Memuru Mustafa Yılmaz'ın annesi Semiha Gökmen’inin konuşmaları ile devam etti.

 

Şehit Yakınlarının konuşmalarının ardından Ürgüp Eski Belediye Başkanı Fahri Yıldız, Ak Parti ilçe başkanı Ali Özer, Belediye Başkanı Mehmet Aktürk, Kaymakam Mehmet Maraşlı’da selamlama konuşmaları yaptı.

 

Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Atatürk Havalimanında gerçekleştirdiği konuşması, Cumhuriyet Meydanı'na kurulan dev ekrandan izlendi. Öğrencilerin hazırlamış oldukları sunumların izlenilmesinin ardından Saatler  00:13 ü gösterdiğinde ilçemiz genelinde ki tüm camilerde Selalar okundu.

 

Etkinlik kapsamında meydana kurulan seyyar bir çadır içerisinde açılan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Resim ve Fotoğraf sergisi de ilçe halkımız tarafından  beğeni ile izlendi.

Kaynak: (ÜHA) - Ürgüp Haber Ajansı Editör: Şerif Taşar
Etiketler: 15, Temmuz, Şehitlerini, Anma, Demokrasi, ve, Milli, Birlik, Günü, Programı, Düzenlendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı